X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Wycieczka przedmiotowa EDB i WF  „Profilaktyka Zdrowotna”

Odwiedziliśmy grób zamordowanych przez wojska sowieckie jeńców węgierskich, gdzie zapaliliśmy znicze i zapoznaliśmy się z historią tego tragicznego miejsca.

Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i zaparzoną  na miejscu herbatką z sokiem .Była okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami w zakresie tras leśnych Katowic do uprawiania aktywnych form wypoczynku w różnych porach roku. Umówiliśmy się na kolejną wyprawę w scenerii zimowej.

Celem wycieczki było też uzupełnienie składu naszego szkolnego koła PCK o nowych członków. Po zapoznaniu się z założeniami do działalności koła w bieżącym roku szkolnym wszyscy zadeklarowali chęć dalszej działalności.

Krótkie relacje uczestników wycieczki.

"W ostatniej wycieczce do lasu murckowskiego najbardziej podobało mi się picie herbatki w lesie. Herbata była bardzo pyszna i nauczyłam się jak można robić herbatę nawet w lesie. Bardzo zaciekawiła mnie historia węgierskich żołnierzy, którzy zginęli w tym lesie. Ogólnie wycieczka bardzo mi się podobała i chętnie pojadę na więcej : )
Pozdrawiam"
Julia Marcinkowska

"Uważam, że wycieczka była super. Dzięki niej odkryłam dalsze zakątki Katowic, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będą częstymi celami moich wypraw, ponadto pozwoliła mi zintegrować się z niektórymi członkami mojej klasy jak i osobami z innego liceum"

Łucja

"Wycieczka była fajna, miła i towarzyska można było miło spędzić czas z ludźmi. Dowiedziałem się dużo o żubrach w Katowicach jak i również o pomordowanych żołnierzach węgierskich na terenie Murcek"

Oliwier

"W ostatniej wycieczce do lasu murckowskiego najbardziej podobało mi się picie herbatki w lesie. Herbata była bardzo pyszna i nauczyłam się jak można robić herbatę nawet w lesie. Bardzo zaciekawiła mnie historia węgierskich żołnierzy, którzy zginęli w tym lesie. Ogólnie wycieczka bardzo mi się podobała i chętnie pojadę na więcej : )"
Julia

"Moim zdaniem wycieczka była super, ponieważ ja uwielbiam długie spacery na łonie natury, jeszcze do tego ten jesienny krajobraz gdzie liście spadają z drzew no pięknie. Ognisko również przypadło mi do gustu, gdyż było w środku malowniczego lasu"                                                                                           

Marta

Autor: Mirosław Galik 2021-11-02

godlo.png
oswiata.png
2024.png

Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach