X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Sportowe rozgrywki uczniów XLO

Koniec marca i początek kwietnia obfitował w liczne wydarzenia sportowe. Rozegrano cały szereg meczy eliminacyjnych  w ramach Mistrzostw Katowic Szkół Ponadpodstawowych. Nasze szkolne reprezentacje wywalczyły sobie awans do rozgrywek półfinałowych zarówno w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt , jak i koszykówce chłopców, piłce nożnej dziewcząt i siatkówce dziewcząt. Już w nadchodzącym tygodniu rozstrzygnie się, które z nich powalczą w finałach. Trzymamy kciuki za naszych sportowców.

Autor: Bożena Czakańska 2022-04-22

Sukcesy sportowe uczennicy klasy 1d Michaliny Thamm

Miło nam poinformować o bardzo udanym starcie Michaliny podczas Halowego Mitingu w Rzeszowie, który miał miejsce 05.02.2022 r. Michalina Thamm czasem 3,00,14 min. poprawiła w biegu na dystansie 1000m Halowy Rekord Śląska w kategorii U16.  Aktualnie wśród młodziczek to 3 wynik w kraju. 

Michalina również bardzo udanie wystartowała na 4 Mitingu pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu stając na najwyższym stopniu podium biegu na 1000 metrów i zdobywając złoty medal z czasem 3,02,67 min. Bieg po mistrzowsku poprowadzony nie dał złudzeń rywalkom. Warto zaznaczyć, że ze względu na to, iż w tej kategorii nie rozgrywa się Halowych Mistrzostw Polski to właśnie na te zawody zjeżdża krajowa czołówka młodzików z Polski.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Wojciech Kiełb 2022-02-14

„Z SKS-U DO AZS-U”

W dniach 3-5 grudnia w Warszawie odbył się finał kolejnej już edycji zawodów sportowych „Z SKS-U DO AZS-U” Nasze siatkarki przez dwa dni walczyły z najlepszymi drużynami z kilku miast Polski o miejsce na podium, niestety pomimo wielkiego zaangażowania, zajęły 4 miejsce i tym samym znalazły się poza strefa medalową. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dziewczynom się powiedzie i ze stolicy oprócz miłych wspomnień przywiozą również puchar. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa pana Marcina Selerskiego

(źródło: https://www.facebook.com/AZSWarszawa/posts/10158842001378075)

Autor: Bożena Czakańska 2021-12-07

Nasi uczniowie na podium w Międzyszkolnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce

Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentanci w Międzyszkolnych Mistrzostwach Katowic w Lekkiej Atletyce! Bezkonkurencyjna w biegu na 400m. była Michalina Thamm, srebro i brąz wywalczyły w pchnięciu kulą Zuza Lenczyk i Zuza Guzy, a trzecie miejsce w pchnięciu kulą zdobył Stanisław Jucha!

Ponadto w skoku w dal, tuż za podium uplasowała się Oliwia Bosowska, czwarte miejsce zdobyła również sztafeta 4x100 dziewcząt. Pozostali skutecznie punktowali wysokimi miejscami, co z pewnością przełoży się na dobry wynik w klasyfikacji zespołowej!

Autor: Jarosław Kabza 2021-09-28

 

Mistrzostwa Katowic Szkół Średnich w biegach przełajowych

Dnia 23.09 reprezentanci X LO brali udział w Mistrzostwach Katowic Szkół Średnich w „Sztafetowych Biegach Przełajowych” organizowanych w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przebiegli swoje dystanse. Bardzo dziękujemy za sportową postawę.

Autor: Bożena Czakańska 2021-09-26

Zwycięstwo szkolnej drużyny siatkarek

Pomimo długiej przerwy spowodowanej pandemią, nasze siatkarki świetnie rozpoczęły  nowy rok szkolny .

W nieco odmłodzonym składzie wywalczyły sobie awans do finału w Akademickich Mistrzostwach dla uczniów szkół średnich w Siatkówce Kobiet.

W eliminacjach w pięknym stylu bo wynikiem 2:0 pokonały drużyny:

Czytaj więcej...

Zacięta walka naszych uczniów na „Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Plażowej”

„Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Plażowej” już za nami i chociaż nasi reprezentanci wrócili bez medali to za zaangażowanie i zaciętą walkę należą im się wielki brawa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zarówno chłopcy jak i dziewczęta będą mieli więcej szczęścia i staną na podium. Wielkie dzięki panowie i panie za wysiłek, który włożyliście w te zmagania na piasku :)

Zapraszamy do obejrzenia gry uczennic pod linkiem: Zacięta gra naszych uczennic

Autor: Bożena Czakańska 2021-06-12

 

Nasz reprezentant Polski w hokeju

Uczeń kl. 1b Kacper Wojciechowski został powołany przez Polski Związek Hokeja na Lodzie do reprezentowania barw Polski w kadrze narodowej juniorów do lat 16. Mamy nadzieję, że Kacper będzie odnosił dalsze sukcesy w hokeju. Gratulujemy wyczynu!  

Autor: Arkadiusz Kurek 2021-01-04

Mistrzostwa Katowic - piłka ręczna chłopców

eprezentacja chłopców w piłce ręcznej walczyła w półfinałach Mistrzostw Katowic.
Drużyna rozegrała 5 bardzo trudnych i emocjonujących meczów.
W pierwszym meczu z KCEZ wygrywamy po trudnej końcówce 9:8.
Drugi mecz z III LO (Mickiewicz) rozpoczynamy bardzo dobrze i prowadzimy 3:1, na chwilę tracimy koncentrację i pierwsza połowa kończy się 3:3.

Niestety w drugiej połowie dajemy się zdominować i przegrywamy 10:4.
W trzecim meczu gramy z VII LO mimo posiadanej przewagi znowu po nerwowej końcówce wygrywamy jedną bramką.
Czwarty mecz to znowu KCEZ i mecz praktycznie identyczny jak pierwszy, wygrywamy ponownie 9:8.
Mecz piąty to mały finał i gra o awans do finałów Mistrzostw Katowic. Ponownie w tym turnieju gramy z Mickiewiczem.
Dużo sportowej walki, emocji, czerwona kartka. Znowu trudny mecz, którego nie udaje się nam wygrać. Przegrywamy w lepszym stylu niż w pierwszym meczu 12:8.
Chłopcy pokazali charakter, serce do gry, dali z siebie 100%, nikt nie odpuszczał.
Dziękujemy chłopcom i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Podziękowania również dla kibiców z II C, którzy przygotowali transparent i dzielnie wspierali reprezentację
 

Autor: Artur Partyka 2020-02-19

 
 

II Bieg Zwycięstwa

W minioną niedzielę odbył się II Bieg Zwycięstwa dla uczczenia setnej rocznicy wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego zorganizowany przez społeczność X LO oraz Śl.T.Z.N. Dopisała frekwencja i pogoda. Wszyscy uczestnicy pokonali liczącą 3500m. trasę a najszybciej na linii mety zjawił się Karol Bizoń uczeń Śl.T.Z.N. Drugie miejsce w kategorii open mężczyzn zajął ubiegłoroczny triumfator pan Rafał Mykała a trzecie pan Tomasz Bizoń. W kategorii open kobiet zwyciężyła Dominika Odias (absolwentka XLO)przed Patrycją Pudełko (uczennica XLO)i Marią Magierską (uczennica Śl.T.Z.N.). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Autor: Jarosław Kabza 2019-06-12


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach