• Home
  • e-dziennik
  • Kontakt
  • BIP
  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
X LO im. I.J. Paderewskiego
X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach
logo
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 5

Z życia szkoły

  • Aktualności
  • Współpraca
  • Certyfikaty
  • Nasze sukcesy
  • Sport w szkole
  • Szkoła promująca zdrowie
  • Biblioteka
  • Programy, projekty
  • Erasmus+/Gry planszowe
  • Erasmus+/Akredytacja
  • Fundusz Wyszehradzki
  • Warsztaty
  • Twoje dane - Twoja sprawa
  • Pamięć 81
  • Szkoła Patriotów

Uczeń i rodzic

  • Ogłoszenia
  • Koła zainteresowań
  • Podręczniki
  • Matura
  • Ważne adresy
  • Rada Rodziców
  • Dokumenty do pobrania
  • mLegitymacja
  • Ubezpieczenie uczniów NNW

Kandydat

  • Oferta szkoły
  • Zasady rekrutacji
  • Dzień otwarty
  • Zgody i oświadczenia
  • Harmonogram pracy komisji rekrutacyjnej

Szkoła

  • Historia szkoły
  • Kadra
  • Sekretariat
  • Pedagog-psycholog
  • Biblioteka
  • Prawo szkolne
  • Deklaracja dostępności
  • RODO
  • Ogłoszenia szkoły
  • Standardy ochrony nieletnich
  • Poradnik bezpieczeństwa

Międzynarodowy projekt „Windows of hope”

Druga edycja projektu „Windows of hope” - Okna Nadziei, zorganizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa, dobiegła końca. W projekcie wzięło udział pięć szkół z Polski i pięć z Izraela. Celem współpracy było zwalczanie istniejących po obu stronach negatywnych stereotypów i uprzedzeń, jednoczesne edukowanie o naszej wspólnej, polsko-żydowskiej historii w jej lokalnym wymiarze.

Motywem łączącym wszystkie inicjatywy była „nadzieja”. Nasza szkoła opracowywała projekt wraz z artystyczną szkołą z Izraela Maccabim Reut. Efektem naszych działań jest powstały film, który zaprezentowaliśmy 22 kwietnia 2022 r. w przeddzień Jom Ha Szoah (Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu) na spotkaniu wszystkich uczestników przedsięwzięcia. Organizatorami projektu byli prof. Ewa Sokołowska-Grobel, prof. Arkadiusz Kurek oraz prof. Dariusz Kurek.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Henryk Sławik

Autor: Arkadiusz Kurek 2022-05-14

 

Za nami dzień otwarty w XLO!

Cieszymy się, że tyle was było (ok 360 osób) i że mogliśmy się zobaczyć na żywo!

Mamy nadzieję, że szkoła Was pozytywnie zaskoczyła i spotkamy się we wrześniu.

Przypominamy, że stronie szkoły znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące „profili” jakie oferujemy: http://xlo.pl/index.php/oferta-szkoly

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy oprowadzali gości!

Społeczność XLO

 

Finał Projektu  „Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Edycja II” .

Uczniowie klasy 3b2 mieli  okazję uczestniczyć w ciekawym projekcie  „Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Edycja II” zorganizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski.  Projekt miał charakter edukacyjny i wzięło w nim udział ponad 250 uczniów z 10 wybranych szkół ponadpodstawowych z terenu całego kraju.

W pierwszym etapie odbyły się warsztaty online prowadzone przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, w trakcie których uczniowie rozwijali praktyczne umiejętności przydatne w samodzielnym funkcjonowaniu w świecie finansów. Jednym z wyzwań dla uczestników było przygotowanie krótkich filmów o tematyce finansowej. Komisja Konkursowa na ich podstawie wyłoniła laureatów, którzy zaproszeni zostali na Galę Finałową Projektu do Rzeszowa. Wśród nich znaleźli  się uczniowie naszej szkoły, autorzy filmu pt.: „Oszczędzanie przez młode osoby”: Jakub Augustin, Jan Hyacent, Igor Makowski, Bartosz Kolasiński, Julian Puszczewicz. Przygotowany przez uczniów film został najwyżej oceniony przez komisję konkursową.

Goszczący na Uniwersytecie uczniowie walczyli między sobą o miejsca na podium, rozwiązując finałowy test wiedzy o finansach. Laureatem konkursu  i zdobywcą III miejsca został Jan Hyacent.  

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Autor: Barbara Cholewa 2022-05-13

 

Spokojne Sprawy - koszyk higieniczny pierwszej potrzeby

Drodzy uczniowie, Wasi koledzy z Koła Psychologii Społecznej zapraszają do udziału w ankiecie projektu Spokojne Sprawy. Spokojne Sprawy to inicjatywa, poprzez którą chcemy wyposażyć szkolne łazienki w koszyki z zestawami artykułów higienicznych pierwszej potrzeby. Wielu z Was czasami zapomni z domu zabrać chusteczek, podpasek czy nawet w pośpiechu umyć zębów.

Koszyki będą zaopatrywane ze środków budżetu Miasta Katowice w ramach Inicjatywy Lokalnej. Można też będzie ich używać w systemie zabierz/zostaw.
Wolontariusze z Koła Psychologii chcą zebrać od Was pomysły, co mogłoby znaleźć się w koszykach. Odpowiedzcie na pytania w zależności od tego jakiej płci jesteście, możecie też dopisać własne pomysły.


Autor: Marcin Kręgiel 2022-05-08

 

Tydzień Ziemi - wyniki konkursów

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu opublikowało wyniki konkursów z okazji XXIX Tygodnia Ziemi obchodzonego pod hasłem ,”Mniej znaczy więcej”. Z radością zawiadamiamy, że absolwentka klasy 3a1 Aleksandra Meus uzyskała trzecie miejsce w konkursie na plakat, a Natalia Miśkiewicz z klasy 3c2 - wyróżnienie w konkursie poetyckim ,,Chciałbym jeszcze więcej ptaków, drzew z ptakami”. Gratulujemy.

Autor: Małgorzata Górska: 2022-05-07

 

XLO na Europejskim Forum Młodych Liderów

W dniach 25-27 kwietnia klasa 3a2 miała okazję uczestniczyć w Europejskim Forum Młodych Liderów. Sesje odbywały się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego i były okazją do zapoznania się z najważniejszymi aktualnymi problemami, z którymi mierzą się współcześnie młodzi w całej Europie. Poruszono kwestie związane z walką z dezinformacją i fake newsami, prywatnością w świecie mediów, uczestnictwem w życiu demokratycznym i zaangażowaniem obywatelskim, środowiskiem i zmianami klimatycznymi czy tematem włączania i różnorodności. Sesje i warsztaty odbywały się w języku angielskim i polskim i były również okazją do nieformalnych spotkań młodych z innych krajów Europy. Wydarzenie świetnie zorganizowane, obfitowało w ciekawe wykłady i spotkania z nietuzinkowymi ludźmi, znawcami kwestii związanych z edukacją, transformacją cyfrową czy działaniami młodzieży w ramach Youth Ambassadors Program.

Autor: Joanna Banaś 2022-05-06

 

Dzień Kultury Ukraińskiej w XLO

W ramach Dnia Kultury Ukraińskiej, który odbył się w naszej szkole 26 kwietnia uczniowie poznali alfabet ukraiński i historię naszych sąsiadów, ćwiczyli łamańce językowe. Mogli także skosztować przysmaków kuchni ukraińskiej przyrządzonych przez klasę 2 c.

Warto nadmienić, że wszystkie zajęcia prowadzili uczniowie, którzy niedawno dołączyli do naszego LO. 

Autor: Dariusz Mężyk 2022-05-05

 

Międzynarodowy projekt "Niezapomniani"

Nasza szkoła uczestniczyła w drugiej edycji projektu międzynarodowego „Niezapomniani” upamiętniającego ofiary Holokaustu. Uczeń klasy 2d Maciej Kitala wraz z koleżankami zrealizował film pokazujący miejsca pamięci ludności żydowskiej w Katowicach. Projekt realizowany był we współpracy  z Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Organizatorami projektu byli prof. Ewa Sokołowska-Grobel oraz prof. Arkadiusz Kurek.

Zapraszamu do obejrzenia filmu:

https://drive.google.com/file/d/1ryXNNqbS4luUuFJWqOUG9ghy7smXZoHa/view?usp=drivesdk

 

Autor: Arkadiusz Kurek 2022-04-29

Wycieczka do obozu KL Auschwitz-Birkenau

30.03.2022 r. uczniowie klasy 2b oraz 3b2 uczestniczyli w wycieczce do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau. Poznając historię więźniów obozu, uczniowie mogli zapoznać się dodatkowo z życiem lagrowym oraz traumą poobozową na warsztatach naukowych prowadzonych przez specjalistów. Organizatorami wyjazdu byli prof. Ewa Sokołowska-Grobel oraz prof. Arkadiusz Kurek.

Autor: Arkadiusz Kurek 2022-04-29

26 kwietnia - Dzień Kultury Ukraińskiej

Społeczność X LO zaprasza na Dzień Kultury Ukraińskiej. 

Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia 2022r.
W programie:
* Poznaj kolegów z Ukrainy!
* Sięgnij do historii i kultury naszych sąsiadów!
* Naucz się alfabetu!
* Poćwicz wymowę łamanców językowych!
* Skosztuj tradycyjnych smakołyków!
Zapraszamy!

Społeczność XLO 2022-04-24

Strona 66 z 91

  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
Copyright © 2025 X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach
Wykonanie: ITEC