Kolejny sukces „Mistrzyni Konkursów”
Z ogromną dumą ogłaszamy, że prawdziwa mistrzyni konkursów - Amelia z kl. 3c, zdobyła wyróżnienie, w zorganizowanym przez WOM w Rybniku, Wojewódzkim Konkursie Literackim „Skąd pochodzę, kim jestem, dokąd zmierzam” w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Amelia kolejny raz udowodniła, że jest mistrzynią słowa. W swojej pracy poruszyła głębokie pytania o tożsamość, przeszłość i przyszłość, pokazując, jak ważne jest, by wciąż szukać odpowiedzi na te pytania. Jej tekst to nie tylko doskonały przykład literackiej wrażliwości, ale także autentycznego poszukiwania siebie i refleksji nad tym, dokąd zmierzamy.
Gratulujemy Amelii tego wyjątkowego osiągnięcia i czekamy na kolejne jej twórcze kroki, które na pewno zaskoczą nas jeszcze niejednym pięknym tekstem!
Autor: Joanna Baca 2025-05-16
Połącz kropki. Wyróżnienie w konkursie poetyckim
Amelia z kl. 3c zdobyła wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton” pod hasłem „Połącz kropki” organizowanym przez III LO im. A. Mickiewicza we Wrocławiu!
Jej wiersze zachwyciły jury dojrzałością, oryginalnym językiem oraz nieszablonowym ujęciem tematu.
Gratulujemy Amelii talentu i odwagi twórczej - czekamy na więcej!
Autor: Joanna Baca 2025-05-02
{gallery}2024-2025/kropki{/gallery}
Sukces w 70. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Z dumą informujemy, że nasza uczennica, Amelia z kl. 3c, odniosła duży sukces w 70. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W eliminacjach miejskich Amelia zajęła 2. miejsce, co zapewniło jej awans do kolejnego etapu. W eliminacjach regionalnych zaprezentowała się równie znakomicie, zdobywając 3. miejsce i uznanie jury.
Amelia wykazała się niezwykłą wrażliwością interpretacyjną, doskonałą dykcją oraz głębokim zrozumieniem prezentowanego tekstu. Jej występy spotkały się z entuzjastycznym odbiorem zarówno ze strony jury, jak i publiczności.
Gratulujemy Amelii tego osiągnięcia i życzymy jej dalszych sukcesów na scenie recytatorskiej!!!
Autor: Joanna Baca 2025-04-30
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim
Z dumą informujemy, że Jan - uczeń z klasy 3c, zdobył wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim w kategorii fotograficznej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Autor: Joanna Baca 2025-04-10
{gallery}2024-2025/Herbert1{/gallery}
XXXIII Wojewódzki Konkurs „Młode Talenty”
Z radością informujemy, że nasi uczniowie z klasy III c odnieśli sukces w XXXIII Wojewódzkim Konkursie „Młode Talenty”. To prestiżowe wydarzenie co roku przyciąga utalentowaną młodzież z całego regionu, dając im szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w kategoriach scenicznej, literackiej i plastycznej. Z dumą ogłaszamy, że Amelia zdobyła II miejsce w kategorii scenicznej, spektakularnie recytując wiersz Juliana Tuwima „Pif-Paf”, a Julia i Gustaw zostali finalistami.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
Autor: Joanna Baca 2024-04-02
Kolejny sukces Amelii Knapik
Z wielką radością informujemy, że Amelia Knapik zdobyła III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Władysława Sebyły organizowanym przez MOK w Kłobucku. Konkurs ten upamiętniający wybitnego poetę i żołnierza co roku gromadzi zarówno doświadczonych twórców, jak i młodych adeptów poezji, którzy pragną podzielić się swoją wrażliwością i talentem.
Serdecznie gratulujemy!!!
Autor: Joanna Baca 2025-02-10
Triumf słowa. Pierwsze miejsce w konkursie poetyckim
Z radością informujemy, że Amelia Knapik z kl. 3c odniosła wielki sukces, zdobywając pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Stylu Norwidowskim „Tożsamość”. Jury konkursu doceniło jej wrażliwość literacką, oryginalność oraz biegłość warsztatową.
Serdecznie gratulujemy Amelii tego wspaniałego osiągnięcia, które jest powodem do dumy dla całej naszej szkoły. Życzymy jej dalszych sukcesów w rozwijaniu talentu literackiego!
Autor: Joanna Baca 2025-01-31
Etap szkolny XXIII. Olimpiady Wiedzy o Afryce już za nami
W tegorocznym etapie szkolnym XXIII. Olimpiady Wiedzy o Afryce wzięło udział niemal 15 000 uczniów z 1183 szkół. Po emocjonujących zmaganiach, do etapu okręgowego zakwalifikowało się 1779 uczniów. Z wielką dumą informujemy, że wśród nich znalazło się 3 naszych uczniów, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy o Afryce: Anna Bałys, Zofia Dobrowolska i Aleksander Dytkowski. Życzymy im powodzenia w dalszych etapach olimpiady!
{gallery}2024-2025/Afryka{/gallery}
Autor: Łukasz Wilk 2024-12-22
Nasza uczennica w II etapie LI Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej
Prezydium Komitetu Głównego podjęło w dniu 10 grudnia 2024 r. uchwałę o dopuszczeniu do zawodów pisemnych II etapu LI Olimpiady Geograficznej uczniów, których praca pisemna I etapu została oceniona przez jurorów Komitetów Okręgowych Olimpiady Geograficznej na 75 punktów lub więcej. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica Julia Berdys. Jej praca dotyczyła charakterystyki krajobrazu sterasowanej doliny rzecznej. Została ona wysoko oceniona. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
{gallery}2024-2025/geograficzna{/gallery}
Sukces literacki
Hanna Wasilewska, uczennica z klasy 1b, otrzymała wyróżnienie w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Młodzi Twórcy Literatury za opowiadanie. Tegoroczny temat brzmiał: „Co tu straszy. Nocne szelesty…” Na konkurs wpłynęło aż 368 prac z całej Polski. Praca została nagrodzona za ogromną kreatywność, oryginalność i świetny warsztat.
Autor: Dariusz Banaś 2024-12-18

