X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata

10 stycznia podsumowano Ogólnopolski Konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata…” Był on realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Miło nam poinformować, iż w V edycji konkursu w kategorii FILM 1 miejsce zajął uczeń klasy 4 B Filip Król, a wyróżnienie: Jan Hyacent - nasz absolwent i Filip Król.

Przed przygotowaniem prac konkursowych wybrani uczestnicy brali udział w seminarium w Miejscu Pamięci Auschwitz. Podczas seminarium zwiedzali tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz obejrzeli prezentację na temat jego symboliki i znaczenia. Przez kolejne miesiące tworzyli swoją wizję prac konkursowych. Efekty prac zostały ocenione przez komisję konkursową, a laureaci wraz opiekunami merytorycznymi zaproszeni do wzięcia udziału w oficjalnym zakończeniu konkursu, które miało miejsce 10 stycznia 2024 roku.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu wraz z dostępem do nagrodzonych filmów naszych uczniów w Katalogu prac konkursowych

Autor: Ewa Sokołowska-Grobel 2024-01-21


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach