X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Jak warsztaty – to tylko z fachowcem

Mieliśmy okazję poznać osobę żywiołową, potrafiącą nawiązać świetny kontakt ze słuchaczami. Wciągnąć ich w dyskusję. Naszym gościem była Anna Cieplak. Dzięki Niej, dowiedzieliśmy się jak poszukiwać najlepszych tematów. Jak je przygotować. Jak szukać wydawców. Każdy materiał ilustrowany był interesującymi przykładami z doświadczenia publicystki.

W warsztatach uczestniczyła klasa 2e (medialna) oraz uczniowie zainteresowani przygotowaniem tegorocznego „Wihajstra”. Kolejne spotkanie z dziennikarką, które odbędzie się w styczniu, będzie pierwszym w cyklu mającym pomóc naszym redaktorom „Wihajstra” stworzyć jeszcze lepsze materiały.

Anna Ciepak – działaczka kultury, dziennikarka, pisarka. Związana z „Krytyką Polityczną”, autorka książek. Wielokrotnie nagradzana (min. Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza, Nagrodą Conrada) oraz nominowana do prestiżowych nagród. Ostatnio do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Lata powyżej zera”. Obecnie, współpracuje z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach. 

Autor: Jacek Durski 2018-12-12

godlo.png
oswiata.png
odznaka.png

Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach