Półtora roku z POWERem!

Półtora roku z POWERem!

30 kwietnia, po półtora roku intensywnych działań,  kończymy realizację projektu „Nauczanie języków obcych na miarę XXI wieku”.

W ramach projektu 3 nauczycieli języków obcych wzięło udział w szkoleniach we Włoszech, na Malcie oraz w Hiszpanii. Uczestnicy nabyli nowe umiejętności metodyczne oraz zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie nauczania języków obcych i kultury, którymi później podzielili się z innymi nauczycielami. Przeprowadziliśmy liczne warsztaty dla zespołu języków obcych i rady pedagogicznej oraz lekcje otwarte, a także warsztaty dla nauczycieli z innych szkół. Opracowaliśmy materiały dydaktyczne i konspekty zajęć, przebudowaliśmy rozkłady materiałów i programy autorskie. Odbyło się kilkaset lekcji z wykorzystaniem umiejętności nabytych na szkoleniach, uczniowie zrealizowali kilka projektów, a nowe kompetencje wykorzystano także podczas Dnia Języków Obcych.

Autor: Anna Dziechciarz 2019-04-29 14:00
30 Kwie 2019

Wakacje z POWERem

Wakacje z POWERem

Wróciliśmy pełni wrażeń z długich wakacji, ale nie wszyscy spędzili czas leniuchując.

Troje naszych nauczycieli wzięło udział w dwutygodniowych kursach metodycznych za granicą. Prof. Anna Włudarczyk-Dudzic uczestniczyła w zorganizowanym we Florencji (Włochy) kursie The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers, prof.  Anna Dziechciarz ukończyła kurs Lengua, cultura, literatura y metodología de Español como Lengua Extranjera przeprowadzony w Comillas w Hiszpanii, a prof. Arkadiusz Kurek odbył na Malcie szkolenie zatytułowane Methodology Revisited, Revitalised, Renergised-Language Teaching Methodology.  

Autor: Anna Dziechciarz 2018-11-22 19:00
12 Wrz 2018

PO WER - trwają przygotowania

PO WER - trwają przygotowania

Od października trwa realizacja projektu „Nauczanie języków obcych na miarę XXI wieku”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich  w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”.

W chwili obecnej troje nauczycieli – prof. Anna Włudarczyk-Dudzic, prof. Anna Dziechciarz i prof. Arkadiusz Kurek przygotowują się intensywnie do udziału w wakacyjnych kursach metodycznych we Włoszech, Hiszpanii i na Malcie. Pedagodzy uczestniczą w zajęciach z kultury kraju i regionu, do którego wyjadą, a także w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy i BHP. Ponadto biorą udział w warsztatach i oddają się lekturze związane z tematyką kursów.

 

Autor: Anna Dziechciarz 2018-11-22 18:00
16 Maj 2018

Nowy projekt europejski!

Nowy projekt europejski!

W październiku br. XLO rozpoczęło realizację projektu „Nauczanie języków obcych na miarę XXI wieku”, dofinansowany z Funduszy Europejskich  w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”.

Celem projektu jest podniesienie wyników nauczania języków obcych oraz innych przedmiotów nauczanych przez nauczycieli języków obcych, tak aby wyrównać szanse edukacyjne naszych uczniów i umożliwić im odniesienie sukcesu zawodowego, edukacyjnego i społecznego. W ramach projektu 3 nauczycieli języków obcych weźmie udział w szkoleniach zagranicznych we Włoszech, na Malcie oraz w Hiszpanii. Następnie podzielą się oni swoimi umiejętnościami z pozostałymi nauczycielami, by i oni mogli zastosować je w praktyce.

 

Autor: Anna Dziechciarz 2018-11-22 17:00
9 Paź 2017

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Projekt PO WER. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014