Czy potrafisz występować publicznie?

Czy potrafisz występować publicznie?

Nie ma człowieka, który nie odczuwa tremy przed wystąpieniem publicznym i chyba wszyscy zgodzimy się z tym twierdzeniem. Każdy powinien jednak mieć świadomość, że dobre przygotowanie rozwiązuje wiele problemów i ułatwia publiczne występy. Jak to zrobić?
Skuteczne drogi do sukcesu oraz złagodzenia stresu poznali uczniowie lingwistycznej klasy 3a, którzy w trakcie zajęć z psychologiem z WSZOP-u, Panią S.Duch, uzyskali wiedzę na temat podstawowych zasad formułowania logicznych i interesujących wypowiedzi, sposobów przygotowania się do wystąpień publicznych oraz pracy nad techniką mowy i kulturą słowa.

Autor: Anna Dudzic 2014-11-19 23:15
19 Lis 2014

Przedmaturalny stres... u rodziców?

Przedmaturalny stres... u rodziców?

Przygotowania do matury wpisują się w codzienne życie każdej rodziny i wiążą się ze znaczną dawką stresu odczuwanego także przez Rodziców. Własnie dla nich, czyli rodziców uczniów tegorocznych klas maturalnych zorganizowaliśmy spotkanie z z Panią H. Tustanowską, psychologiem pracującym w Poradni Pedagogicznej nr 5 w Katowicach. Kluczowym pytaniem było "Jak poradzić sobie ze stresem przedmaturalnym swoim i swoich dzieci" i wokół niego oscylowały wskazówki specjalisty. Co robić? Zachęcać młodzież do systematyczności, wspierać i motywować poprzez chwalenie najdrobniejszych sukcesów i osiągnięć, unikać błędnych zachowań i stwierdzeń „zobaczysz, nie zdasz”, „za mało się uczysz” oraz omówić plan działania na wypadek gdyby nie poszło dobrze na maturze.

Dla zainteresowanych Rodziców podajemy dane kontaktowe: PPP nr 5 , Katowice ul.Okrzei

Autor: Anna Dudzic 2014-11-19 22:00
19 Lis 2014

Czy alkohol jest w Twoim życiu?

Czy alkohol jest w Twoim życiu?

Wszystkiego o wpływie alkoholu na organizm człowieka,zagrożeniach związanych z jego nadużywanie ma oraz kulturze picia dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klas drugich.
Było to kolejne spotkanie warsztatowe w ramach szkolnego Programu Profilaktycznego oraz programu Szkoła Promująca Zdrowie zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta.

Autor: Anna Dudzic 2014-11-14 23:31
14 Lis 2014

Narkotyki - na co mi to?

Narkotyki - na co mi to?

W dniu 4.10.2014 klasa 3a wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez szkolnego Pedagoga na temat narkotyków. Zasadniczym elementem zajęć była dyskusja na temat opinii, półprawd i mitów krążących wokół tego tematu, ale uzupełniało ją ponowne wskazanie zagrożeń i działań niepożądanych.
Zajęcia są komponentem Szkolnego Programu Wychowawczego oraz programu "Szkoła promująca zdrowie".

Autor: Anna Dudzic 2014-11-04 22:37
4 Lis 2014

Czy dbasz o swoje zdrowie?

Czy dbasz o swoje zdrowie?

Mamy nadzieję, że tak! O konieczności świadomego udziału w badaniach profilaktycznych oraz odpowiedzialności za swoje zdrowie przypominała klasom pierwszym we wrześniu i październiku Pani Pielęgniarka.Nie unikaj badan profilaktycznych! Obserwuj swoje ciało! Dbaj o nie każdego dnia! Te hasła czyli nasze motywy przewodnie w kontekście promowania zdrowia staramy się zaszczepiać  uczniom od pierwszego dnia ich pobytu w szkole.

Autor: Anna Dudzic 2014-11-03 19:26
4 Lis 2014

Przedstawiciele Hospicjum Cordis po raz trzeci w naszej szkole

Przedstawiciele Hospicjum Cordis po raz trzeci w naszej szkole

W dniu 28.10.2014 uczniowie klasy 2d i 1c uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Cordis  na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Profilaktyka nowotworów to szereg działań mających na celu zapobieganie chorobie bądź przeciwdziałanie jej rozwinięciu poprzez kontrolowanie przyczyn i czynników ryzyka. Celem zajęć było propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych na siebie i najbliższe otoczenie oraz zapobieganie powstawaniu niekorzystnych wzorów zachowań społecznych, które przyczyniają się do podwyższania ryzyka choroby. Kształtowanie takich zachowań jest szczególnie istotne, ponieważ jak dowodzą badania właściwa profilaktyka i prozdrowotne zachowania umożliwiają zapobieganie chorobom nowotworowym, a przypadku diagnozy we wczesnym stadium choroby, powrót do zdrowia.

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-10-28 22:00
28 Paź 2014

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014