Wykład na Uniwersytecie SWPS

Wykład na Uniwersytecie SWPS

Podczas spotkania na Uniwersytecie Humanistyczno - Społecznym SWPS prowadzący - seksuolog Michał Pozdał starał się odpowiedzieć na następujące pytania: Jak współczesna psychologia definiuje miłość? Czym różni się miłość od zakochania? Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu a kiedy warto powiedzieć sobie, ze to już koniec relacji?.  Udział w wykładzie jest częścią działań w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Autor: Marcin Kręgiel 2017-02-09 18:00
9 Luty 2017

Żyj kolorowo - konferencja promocji zdrowia

Żyj kolorowo - konferencja promocji zdrowia

22 listopada uczniowie ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej brali udział w konferencji Żyj kolorowo oraz towarzyszących jej warsztatach. Inicjatywa organizowana była przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Katowicach oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 5 w Katowicach. Wykład inauguracyjny dotyczył profilaktyki zaburzeń łaknienia: anoreksji, bulimii oraz otyłości. Udział w konferencji jest częścią działań w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-11-25 09:00
22 Lis 2016

Profilaktyka zdrowotna - nasze dzialania

Profilaktyka zdrowotna - nasze dzialania

Po raz kolejny, we współpracy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, przystępujemy do realizacji 3 programów w zakresie profilaktyki zakażeń wirusami HIV, HBV, HCV oraz zachorowania na czerniaka (nowotwór złośliwy skóry).

Ponownie przeprowadzimy lekcje pt: "Podstępne WZW", "Znamię! Znam je?" oraz "HIV/AIDS - jestem świadomy, nie ryzykuję" oraz zaproponujemy młodzieży udział w tematycznych konkursach i olimpiadzie. Zapraszamy zainteresowanych do indywidualnego zaangażowania się w w/w projekty!

Autor: Anna Dudzic 2016-11-16 20:44
16 Lis 2016

Profilaktyka palenia tytoniu

Profilaktyka palenia tytoniu

Jak co roku, z początkiem jesieni w klasach pierwszych odbyły się warsztaty profilaktyczne: Nie spalaj się człowieku. Podczas zajęć młodzież przeprowadza eksperyment i spala papieros przy pomocy odkurzacza - obserwując zatrzymywane na prowizorycznym filtrze substancje smoliste. Uczniowie analizują też symulację ekonomiczną kosztów palenia, oraz otrzymują pakiet informacji z zakresu promocji zdrowia.

Autor: Administrator 2016-11-15 18:00
15 Lis 2016

Koło Psychologii Społecznej na spektaklu

Koło Psychologii Społecznej na spektaklu

Uczennice i uczniowie ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany przez aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach i Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim. Przedstawienie dotyczyło agresji i przemocy i ich destruktywnego wpływu na relacje. Sztuka Bici Biją była częścią projektu poświęconego profilaktyce przemocy realizowanego w KPS w październiku. Udział w spektalku jest częścią działań w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Na scenie mogliśmy oglądać między innymi: Alinę Chechelską-Płoskonik, Dariusza Chojnackiego,  oraz absolwenta X LO - Krzysztofa Ciemierza.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-10-24 21:00
24 Paź 2016

Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!

Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!

Rusza ogólnopolska kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Zespół Dyżurnet.pl chce uwrażliwić internautów na ten problem i wskazać skuteczne narzędzie walki z takimi treściami – zgłaszanie ich do Dyżurnet.pl. Kampania została objęta patronatami przez: Ministra Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z treściami kampanii.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-09-26 13:00
19 Wrz 2016

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014