Zdrowa Woda już płynie

Zdrowa Woda już płynie

Projekt Samorządu Uczniowskiego Zdrowa Woda jest już na finiszu. Woda jest przebadana i zdatna do picia. Zachęcamy do gaszenie pragnienia z poidełek!
Projekt realizowany jest ze środków budżetowych Miasta Katowice w ramach Inicjatywy lokalnej.

Autor: Marcin Kręgiel 2018-09-26 22:00
27 Wrz 2018

Obóz integracyjny Ustroń 2018

Obóz integracyjny Ustroń 2018

Klasy pierwsze wróciły z obozu integracyjnego. Jak co roku, nowi uczniowie brali udział w warsztatach integracyjnych, zajęciach teambuilding, wspinali się na Równicę oraz zwiedzali Wisłę i Cieszyn. Łącznie obóz trwał 5 dni. W organizacji zajęć na obozie pomagali wolontariusze ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej. Działania integracyjne to ważny element profilaktyki rówieśniczej PAT.


Autor: Marcin Kręgiel 2018-09-19 14:00
21 Wrz 2018

Zdrowa Woda - Incjatywa Lokalna uczniów

Zdrowa Woda - Incjatywa Lokalna uczniów

Projekt Samorządu Uczniowskiego Zdrowa Woda właśnie wchodzi w kolejną fazę realizacji. Od wczoraj w szkole działają dwie fontanny wody pitnej. Jedna zlokalizowana jest na parterze przy sali gimnastycznej, a druga na pierwszym piętrze. Na degustację zapraszamy we wrześniu!
Projekt realizowany jest ze środków budżetowych Miasta Katowice w ramach Inicjatywy lokalnej. Jego autorzy podkreślali we wniosku ekonomiczne i ekologiczne walory korzystania z wody wodociągowej. Poidełka ograniczą ilość plastikowych butelek wyrzucanych w szkole a także zapewnią dostęp do zdrowej wody każdemu uczniowi i pracownikowi. Ponadto promują wodę dostarczaną przez Katowickie Wodociągi, której jakość jest na bieżąco monitorowana.

Autor: Marcin Kręgiel 2018-08-02 16:00
3 Sier 2018

IV Święto Profilaktyki Katowice 2018

IV Święto Profilaktyki Katowice 2018

Od czterech lat podsumowaniem działalności wychowawczo - profilaktycznej w Katowicach jest Święto Profilaktyki. Tegoroczna edycja była dla naszej społeczności bardzo owocna. Przedstawienie Opowieść wigilijna w reżyserii prof. Karola Rudnika i księdza Mateusza Drobnego, przygotowane przez szkolną Grupę Teatralną zostało wyróżnione w przeglądzie przedstawień profilaktycznych. Uczeń klasy 2e Artur Mikołajczyk, otrzymał wyróżnienie za scenariusz zajęć profilaktycznych. Szkolny PatPort (Koło Psychologii Społecznej) wyróżniono za organizację III Przeglądu Spotów Profilaktycznych. Szkoła po raz trzeci otrzymała statuetkę dla najbardziej zaangażowanej w działalność profilaktyczną placówki w mieście.

Więcej informacji na stronie KM Policji

Autor: Marcin Kręgiel 2018-06-23 12:00
18 Cze 2018

Żywa biblioteka

Żywa biblioteka

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w „Żywej Bibliotece”, wydarzeniu odbywającym się w MBP filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia. „Żywa Biblioteka” pozwala młodzieży spojrzeć na świat oczami innych ludzi, bardzo często postrzeganych stereotypowo. W tej edycji do „wypożyczenia” byli m.in. były więzień, homoseksualista, wychowanka domu dziecka oraz trzeźwiejący alkoholik. Podczas półgodzinnych rozmów „książki” przedstawiają swoje historie odpowiadając na każde, nurtujące nas pytania. Głównym celem wydarzenia jest nauka na temat drugiego człowieka oraz, po części, nas samych. Spotkania otwierają oczy na to w jaki sposób, często stereotypowy i krzywdzący, spostrzegamy świat a także dają cenne wskazówki co można zrobić, by móc to zmienić.

Autor: Emilia Marniok kl.1a 2018-06-14 07:00
7 Cze 2018

Wizyta delegacji z Belgii

Wizyta delegacji z Belgii

W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli instytucji edukacyjnej Scholengroep Brussel z Belgii. Celem wizyty studyjnej było zapoznanie uczestników z: koncepcją i realizacją programu „Szkoła Promująca Zdrowie” w Polsce; narzędziami do autoewaluacji działań z zakresu edukacji zdrowotnej w szkołach; przykładami dobrych praktyk realizacji programu. Nasza młodzież wywarła na zagranicznych gościach bardzo dobre wrażenie nie tylko dobrą znajomością języka angielskiego ale również przygotowaniem merytorycznym.

Autor: Łukasz Wilk 2018-05-29 10:00
17 Maj 2018

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014