Polityka Ochrony Młodzieży w X LO

Polityka Ochrony Młodzieży w X LO

Nasza szkoła wdraża Politykę Ochrony Młodzieży. Jest to część ogólnopolskiego programu ochrony młodych ludzi przed przemocą, autorstwa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (do niedawna Fundacja Dzieci Niczyje). W realizowanym od kilku lat w szkole programie profilaktyki zawarte są treść dotyczące: edukacji w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, sponsoringu, ochrony przed przemocą rówieśniczą oraz ze strony dorosłych, cyberprzemocy czy profilaktyki handlu ludźmi. Materiały przygotowane są m.in. przez ekspertów Fundacji. Od roku systematyzujemy nasze działania w obszarze ochrony przed przemocą młodzieży oraz edukacji nauczycieli i rodziców.

 

Autor: Marcin Kręgiel 2016-05-20 21:00
11 Maj 2016

The Human Library w Katowicach

The Human Library w Katowicach

Żywa Biblioteka to ogólnoświatowa inicjatywa, która odbyła się po raz drugi w Katowicach. Uczniowie ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej pod opieką pani Joanny Bacy i pana Marcina Kręgla mogli wypożyczyć żywe, niezwykłe "książki".

W Miejskim Domu Kultury Bogucice - Zawodzie, rozmawialiśmy z osobami spotykającymi się ze stereotypami, uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na ich chorobę, narodowość, wyznanie czy wykonywany zawód.

Autor: Administrator 2016-04-14 22:00
14 Kwie 2016

Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim

 Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim

W Zwardoniu na stoku Małego Rachowca 10 marca 2016 r.odbyły się XII Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Slalomie Gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

W tym roku jako jedyna reprezentowała naszą szkołę Klaudia Krymer.

Autor: Mirosław Galik 2016-03-11 12:00
10 Marz 2016

Twoja zgoda na życie

Twoja zgoda na życie

Każdego dnia ponad 2 000 ludzi w Polsce żyje nadzieją. Każdego dnia brak wyraźnej deklaracji jednej osoby oznacza koniec życia dla dwóch lub więcej. Dlatego jeżeli żyjesz z przekonaniem, że Twoje narządy po śmierci powinny dać życie innym, nie wahaj się. Dołącz do ludzi, którzy wyrażają zgodę na Życie.

Zachęcamy, nauczycieli, rodziców oraz pełnoletnich uczniów do włączenia się w kampanię Ministerstwa Zdrowia.

Szczegóły na: deklaracja.zgodanazycie.pl

Autor: Marcin Kręgiel 2016-01-15 19:00
13 Sty 2016

Program Agencji Rynku Rolnego

Program Agencji Rynku Rolnego

Nasza szkoła od roku bierze udział w programie Agencji Rynku Rolnego, dzięki któremu możemy bezpłatnie korzystać z dostaw świeżych jabłek. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie i pracownicy skonsumowali 12 ton owoców. Czy teraz uda się pobić tą ilość? Jak na razie idzie nam całkiem dobrze!

Szkoła Promująca Zdrowie zachęca do umieszczania w codziennej diecie owoców i warzyw. Ich zalecane, dzienne spożycie to według WHO ok 5 porcji. Dlatego namawiamy do korzystania i życzymy smacznego!

Autor: Marcin Kręgiel 2015-12-02 22:00
3 Gru 2015

Światowy Dzień Solidarności 1 XII

Światowy Dzień Solidarności 1 XII

Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach wspólnie ze Śląskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Higienicznego oraz Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach zorganizowali przemarsz młodzieży ulicami miasta Katowice celem okazania solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich rodzinami. Przemarsz zakończył się w budynku Altus, gdzie w Planet Cinema odbyła się emisja filmu dot. problematyki HIV/AIDS - Witaj w klubie

Przemarsz obył się z okazji Światowego Dnia Solidarności z nosicielami wirusa HIV i osobami chorującymi na AIDS. Naszą szkołę reprezentowała klasa 3a.

Autor: Marcin Kręgiel 2015-12-01 17:00
1 Gru 2015

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014