PaTPort i Szkoła Promujaca Zdrowie

PaTPort i Szkoła Promujaca Zdrowie

10 marca uczniowie, nauczyciele i goście brali udział w konferencji profilaktycznej Wybierz zdrowie – wygraj z rakiem. Uczniowie prezentowali zagadnienia dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych. Mogli też je wykorzystać w praktyce, biorąc udział w profilaktycznej grze fabularnej. Wydarzenie przygotowane było przez koordynatorów programu Szkoła Promująca Zdrowie oraz inicjatorów PAT – Koło Psychologii Społecznej.
Konferencja była też okazją do inauguracji PatPortu. Kapitanat prezentował swoje najnowsze inicjatywy: Przegląd Spotów Profilaktycznych, Eksperyment Społeczny Pozory oraz wspomnianą fabularną grę profilaktyczną.

Autor: Marcin Kręgiel 2017-03-10 16:00
10 Marz 2017

GRA Wygraj z rakiem - wybierz zdrowie!

GRA Wygraj z rakiem - wybierz zdrowie!

Szkolne Koło Psychologii Społecznej (inicjatorzy PAT) zaprasza wszystkich do udziału w grze profilaktycznej Wygraj z rakiem - wybierz zdrowie! Startujemy w piątek, 10 marca od godziny 9:00 w Strefie Relaksu. Gra towarzyszy konferencji profilaktycznej nt. nowotworów pod tym samym tytułem. Zabawa podobna jest do gry typu Pokemon go podczas której szuka się i skanuje kody QR zawierające pytania z obszaru promocji zdrowia. Zasady udziału znajdziecie w rozwinięciu artykułu.

Nagrody w grze - wejściówki do Jump City ufundowane są przez Radę Rodziców przy X LO. 


Autor: Marcin Kręgiel 2017-03-08 18:00
8 Marz 2017

Eksperyment społeczny Pozory

Eksperyment społeczny Pozory

Czy pierwsze wrażenie jest ważne? Czy można na jego podstawie ocenić człowieka? Jaki wpływ na otoczenie ma autoprezentacja? W końcu, czy można przejechać pociągiem bez ważnego biletu? Na te pytania poszukiwali odpowiedzi uczniowie ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej (grupa inicjatorów PAT). Pod pozorem podróży pociągiem eksperymentowali w trzech grupach (różnych wizerunkowo) i obserwowali reakcję obsługi pociągów na ich wygląd i zachowanie. Wyniki badania będą prezentowane na konferencji profilaktycznej 10 marca w naszej szkole.

Autor: Marcin Kręgiel 2017-02-21 17:00
21 Luty 2017

Wykład na Uniwersytecie SWPS

Wykład na Uniwersytecie SWPS

Podczas spotkania na Uniwersytecie Humanistyczno - Społecznym SWPS prowadzący - seksuolog Michał Pozdał starał się odpowiedzieć na następujące pytania: Jak współczesna psychologia definiuje miłość? Czym różni się miłość od zakochania? Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu a kiedy warto powiedzieć sobie, ze to już koniec relacji?.  Udział w wykładzie jest częścią działań w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Autor: Marcin Kręgiel 2017-02-09 18:00
9 Luty 2017

Żyj kolorowo - konferencja promocji zdrowia

Żyj kolorowo - konferencja promocji zdrowia

22 listopada uczniowie ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej brali udział w konferencji Żyj kolorowo oraz towarzyszących jej warsztatach. Inicjatywa organizowana była przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Katowicach oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 5 w Katowicach. Wykład inauguracyjny dotyczył profilaktyki zaburzeń łaknienia: anoreksji, bulimii oraz otyłości. Udział w konferencji jest częścią działań w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-11-25 09:00
22 Lis 2016

Profilaktyka zdrowotna - nasze dzialania

Profilaktyka zdrowotna - nasze dzialania

Po raz kolejny, we współpracy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, przystępujemy do realizacji 3 programów w zakresie profilaktyki zakażeń wirusami HIV, HBV, HCV oraz zachorowania na czerniaka (nowotwór złośliwy skóry).

Ponownie przeprowadzimy lekcje pt: "Podstępne WZW", "Znamię! Znam je?" oraz "HIV/AIDS - jestem świadomy, nie ryzykuję" oraz zaproponujemy młodzieży udział w tematycznych konkursach i olimpiadzie. Zapraszamy zainteresowanych do indywidualnego zaangażowania się w w/w projekty!

Autor: Anna Dudzic 2016-11-16 20:44
16 Lis 2016

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014