Profilaktyka zdrowotna - nasze dzialania

Profilaktyka zdrowotna - nasze dzialania

Po raz kolejny, we współpracy z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, przystępujemy do realizacji 3 programów w zakresie profilaktyki zakażeń wirusami HIV, HBV, HCV oraz zachorowania na czerniaka (nowotwór złośliwy skóry).

Ponownie przeprowadzimy lekcje pt: "Podstępne WZW", "Znamię! Znam je?" oraz "HIV/AIDS - jestem świadomy, nie ryzykuję" oraz zaproponujemy młodzieży udział w tematycznych konkursach i olimpiadzie. Zapraszamy zainteresowanych do indywidualnego zaangażowania się w w/w projekty!

Autor: Anna Dudzic 2016-11-16 20:44
16 Lis 2016

Profilaktyka palenia tytoniu

Profilaktyka palenia tytoniu

Jak co roku, z początkiem jesieni w klasach pierwszych odbyły się warsztaty profilaktyczne: Nie spalaj się człowieku. Podczas zajęć młodzież przeprowadza eksperyment i spala papieros przy pomocy odkurzacza - obserwując zatrzymywane na prowizorycznym filtrze substancje smoliste. Uczniowie analizują też symulację ekonomiczną kosztów palenia, oraz otrzymują pakiet informacji z zakresu promocji zdrowia.

Autor: Administrator 2016-11-15 18:00
15 Lis 2016

Koło Psychologii Społecznej na spektaklu

Koło Psychologii Społecznej na spektaklu

Uczennice i uczniowie ze szkolnego Koła Psychologii Społecznej obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany przez aktorów Teatru Śląskiego w Katowicach i Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim. Przedstawienie dotyczyło agresji i przemocy i ich destruktywnego wpływu na relacje. Sztuka Bici Biją była częścią projektu poświęconego profilaktyce przemocy realizowanego w KPS w październiku. Udział w spektalku jest częścią działań w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Na scenie mogliśmy oglądać między innymi: Alinę Chechelską-Płoskonik, Dariusza Chojnackiego,  oraz absolwenta X LO - Krzysztofa Ciemierza.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-10-24 21:00
24 Paź 2016

Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!

Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!

Rusza ogólnopolska kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Zespół Dyżurnet.pl chce uwrażliwić internautów na ten problem i wskazać skuteczne narzędzie walki z takimi treściami – zgłaszanie ich do Dyżurnet.pl. Kampania została objęta patronatami przez: Ministra Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z treściami kampanii.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-09-26 13:00
19 Wrz 2016

II Święto Profilaktyki Katowice 2016

II Święto Profilaktyki Katowice 2016

14 czerwca odbyło się II Święto Profilaktyki Katowice 2016. To wydarzenie przygotowane w dużej mierze przez młodzież dla rówieśników. W ramach święta można było zobaczyć opracowany przez szkolne Koło Psychologii Społecznej Przegląd Spotów Profilaktycznych. Nasi uczniowie przedstawili, dla blisko 400 osób, spoty dotyczące: profilaktyki bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, wykluczenia, cyberprzemocy, hejtu oraz uzależnień. Organizacja wydarzenia to działanie w ramach programu Profilaktyka a Ty w naszej szkole.

Podczas Święta pani dyrektor Barbara Nowak odebrała z rąk pani Marzeny Szuby - wiceprezydenta Katowic, nagrodę dla szkoły szczególne zaangażowanej w profilaktykę.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-06-16 15:00
14 Cze 2016

Prestiżowy certyfikat przyznany X LO

Prestiżowy certyfikat przyznany X LO

Miło nam poinformować, że X LO im. I.J. Paderewskiego zostało wyróżnione prestiżowym certyfikatem Chrońmy Dzieci, przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (do niedawna Fundacja Dzieci Niczyje) w programie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jesteśmy pierwszą  szkołą w Katowicach, która ukończyła proces certyfikacji!

Zachęcamy do sprawdzenia naszej szkoły na stronie: chronimydzieci.pl/placowki

Autor: Marcin Kręgiel 2016-06-14 17:00
1 Cze 2016

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014