Co warto wiedzieć o wirusie HIV?

Co warto wiedzieć o wirusie HIV?

Serdecznie zapraszamy w środę, 3 grudnia na zajęcia: Co warto wiedzieć o wirusie HIV i chorobach przenoszonych drogą płciową? Start o godzinie 15:30, zakończenie około 16:45. Zajęcia w sali nr 14. Warsztaty prowadzone będą w oparciu o materiały Krajowego Centrum ds. AIDS w ramach Światowego Dnia Solidarności z osobami chorymi na AIDS.

Autor: Marcin Kręgiel 2014-11-26 13:00
26 Lis 2014

Miesiąc opieki nad zwierzętami

Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. W ramach pomocy dla psów i kotów ze schroniska w Katowicach w październiku uczniowie (i nauczyciele też) zebrali ponad 23 kg karmy,koce,ręczniki,obroże,smycze,miski.
Pierwsze miejsce w zbiórce należy do ucznia kl. 1e2 Patryka Jędruszowicza, który przekazał ponad 7kg karmy dla zwierząt oraz koce.
Od dyrekcji schroniska otrzymaliśmy dyplom i podziękowania.

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-11-22 19:00
21 Lis 2014

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 20.11

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 20.11

W naszej szkole od kilku lat prowadzone są systematyczne działania profilaktyczne w zakresie profilaktyki antynikotynowej. Wpisane są one w ramy Szkolnego Programu Wychowawczego, a od tego roku także - programu "Szkoła Promująca Zdrowie". Każda klasa ma możliwość uczestnictwa w warsztatach "Nie spalaj się człowieku!" prowadzonych przez szkolnego pedagoga. Uczniowie otrzymują pakiet informacji z zakresu edukacji prozdrowotnej w zakresie wpływu palenia papierosów na organizm człowieka. Informacje przekazywane są w formie prezentacji multimedialnej, dyskusji oraz pracy psychoedukacyjnej w grupach. Młodzież zapoznawana jest z ekonomicznymi konsekwencjami palenia tytoniu i bierze udział w symulacji kosztów palenia, jakie ponosi osoba uzależniona od nikotyny. Część dyskusji poświęcona jest przyczynom, dla których ludzie uzależniają się od papierosów - analizujemy problem presji rówieśniczej oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.....

Autor: Anna Dudzic 2014-11-15 00:06
20 Lis 2014

Czy potrafisz występować publicznie?

Czy potrafisz występować publicznie?

Nie ma człowieka, który nie odczuwa tremy przed wystąpieniem publicznym i chyba wszyscy zgodzimy się z tym twierdzeniem. Każdy powinien jednak mieć świadomość, że dobre przygotowanie rozwiązuje wiele problemów i ułatwia publiczne występy. Jak to zrobić?
Skuteczne drogi do sukcesu oraz złagodzenia stresu poznali uczniowie lingwistycznej klasy 3a, którzy w trakcie zajęć z psychologiem z WSZOP-u, Panią S.Duch, uzyskali wiedzę na temat podstawowych zasad formułowania logicznych i interesujących wypowiedzi, sposobów przygotowania się do wystąpień publicznych oraz pracy nad techniką mowy i kulturą słowa.

Autor: Anna Dudzic 2014-11-19 23:15
19 Lis 2014

Przedmaturalny stres... u rodziców?

Przedmaturalny stres... u rodziców?

Przygotowania do matury wpisują się w codzienne życie każdej rodziny i wiążą się ze znaczną dawką stresu odczuwanego także przez Rodziców. Własnie dla nich, czyli rodziców uczniów tegorocznych klas maturalnych zorganizowaliśmy spotkanie z z Panią H. Tustanowską, psychologiem pracującym w Poradni Pedagogicznej nr 5 w Katowicach. Kluczowym pytaniem było "Jak poradzić sobie ze stresem przedmaturalnym swoim i swoich dzieci" i wokół niego oscylowały wskazówki specjalisty. Co robić? Zachęcać młodzież do systematyczności, wspierać i motywować poprzez chwalenie najdrobniejszych sukcesów i osiągnięć, unikać błędnych zachowań i stwierdzeń „zobaczysz, nie zdasz”, „za mało się uczysz” oraz omówić plan działania na wypadek gdyby nie poszło dobrze na maturze.

Dla zainteresowanych Rodziców podajemy dane kontaktowe: PPP nr 5 , Katowice ul.Okrzei

Autor: Anna Dudzic 2014-11-19 22:00
19 Lis 2014

Czy alkohol jest w Twoim życiu?

Czy alkohol jest w Twoim życiu?

Wszystkiego o wpływie alkoholu na organizm człowieka,zagrożeniach związanych z jego nadużywanie ma oraz kulturze picia dowiedzieli się dzisiaj uczniowie klas drugich.
Było to kolejne spotkanie warsztatowe w ramach szkolnego Programu Profilaktycznego oraz programu Szkoła Promująca Zdrowie zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta.

Autor: Anna Dudzic 2014-11-14 23:31
14 Lis 2014

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014