Pola nadziei 2015

Pola nadziei 2015

Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei 2015. Przesłaniem kampanii Pola nadziei jest solidarność z osobami cierpiącymi.
Uczniowie wezmą udział w konkursach Żonkilowy ogród, konkursie fotograficznym Budzić nadzieję w sobie innych, konkursie na najładniejszą biżuterię i konkursie literackim Nadzieja....
Celem akcji jest pomoc bardzo chorym i budowanie cywilizacji nadziei, miłości i pokoju. Pragniemy włączyć się w akcję, która pielęgnuje i rozwija wartości umożliwiające niesienie skutecznej pomocy ludziom zmagającym się z chorobą nowotworową.

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-09-28 20:00
26 Wrz 2014

Jak pokonać stres?

Jak pokonać stres?

Promując zdrowy tryb życia, chcemy dostarczać Wam wiedzy z różnych sfer życia. Służą temu także spotkania warsztatowe poświęcone problematyce radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W dniu dzisiejszym tematyką walki ze stresem zajmowali się uczniowie klasy 3a, którzy uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Panią mgr Sylwię Duch z WSZOP-u, uczelni współpracującej z naszą szkołą. Jak więc pokonać stres? Planuj swoje działania, pracuj systematycznie, myśl pozytywnie,działaj celowo, relaksuj się, uprawiaj sport i ciesz się życiem!

Autor: Anna Dudzic 2014-09-24 22:24
24 Wrz 2014

Aktywizowanie młodzieży na lekcjach WF

W ramach realizacji projektu Szkoła Promująca Zdrowie już na pierwszym spotkaniu z Rodzicami klas pierwszych, prof. J. Kabza przeprowadził prelekcję na temat aktywizowania fizycznego młodzieży. Rodzicom przedstawione zostały korzyści wynikające z ćwiczeń na lekcjach WF oraz udziału w zajęciach ruchowych poza szkołą. Szkoła to miejsce, które powinno wyrobić w uczniach potrzebę lub nawyk korzystania z kultury fizycznej w przyszłości. Zdrowie i sprawność fizyczna mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne, a udział w lekcjach WF nie tylko poprawia naszą sprawność, ale także uczy zachowań społecznych i moralnych, pomaga budować więzi, integrować i kształtować właściwe postawy. Dlatego niezwykle istotnym jest, aby zarówno Rodzice jak i nauczyciele zachęcali młodzież do uczestnictwa i właściwego wykorzystania zajęć Wychowania Fizycznego.

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-09-21 20:00
18 Wrz 2014

Współpraca z Rodzicami

Podczas wrześniowych spotkań z Rodzicami, szkolni koordynatorzy projektu Szkoła Promująca Zdrowie przedstawili podstawowe założenia programu. Rodzice zaproszeni zostali do włączenia się i współpracy w ramach realizacji zadań projektu. Koordynatorzy programu zwrócili się z prośbą o pomoc do Rodziców, którym tematyka szeroko pojętej promocji zdrowia jest szczególnie bliska – lekarzy, fizjoterapeutów, instruktorów zajęć sportowych oraz wszystkich Rodziców, którzy mogliby służyć swoją pomocą. Z przyjemnością skorzystamy z Państwa pomocy realizując założenia programu.

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-09-21 21:00
17 Wrz 2014

Zdrowa żywność

Zdrowa żywność

Do naszego projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” przyłączyła się również Pani Dmitruk, prowadząca nasz szkolny sklepik. Od pierwszego września możemy tam znaleźć pyszne zdrowe sałatki z warzyw i domowe koktaile ze świeżych owoców.

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-09-11 20:00
11 Wrz 2014

Szkoła Promująca Zdrowie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła Promująca Zdrowie. Według definicji „szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają: dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia zdrowego środowiska.”

Autor: Bernadeta John-Jankowska 2014-09-09 21:00
1 Wrz 2014

Akademickie X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Szkoła Promująca Zdrowie / PAT. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014