Mateusz Gwiozda

Mateusz Gwiozda

Z jazdą na łyżwach mam kontakt od dziecka. Wszystko rozpoczęło się w pierwszej klasie szkoły podstawowej, kiedy lodowisko Jantor na Nikiszowcu zostało ponownie otwarte po remoncie. Zaczynałem jak każdy od podstaw, takich jak jazda czy utrzymanie się na łyżwach. Po około dwóch latach tworzyłem już z kolegami drużynę Naprzód Janów i grałem w rozgrywkach mini-hokeja. Już tam, wraz z drużyną, odniosłem wiele sukcesów m.in. Mistrzostwo Polski w mini-hokeju na lodzie. Kolejne lata to już gra w kategorii żak starszy. Były to lata obfitujące w sukcesy. Jeździłem po wielu turniejach, nie tylko w Polsce, ale również do Czech, Węgier oraz Słowacji.

W pierwszej klasie gimnazjum, spełniło się moje największe marzenie. Wraz z całą moją drużyną wyleciałem na ponad dwa tygodnie do Kanady, gdzie rozegraliśmy turniej i kilka sparingów z drużynami kanadyjskimi. Rok temu znów mogłem się cieszyć ze zdobycia kolejnego Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie w kategorii Junior Młodszy po zaciętym boju w finale z drużyną JKH Jastrzębie Zdrój, w którym ostatecznie zwyciężyliśmy 2:1. Trenuję hokej na lodzie już od dziesięciu lat i uważam to za najlepszy wybór w moim życiu.

Autor: Jacek Durski 2014-06-10 22:00
10 Cze 2014

Asia Sabuda

Asia Sabuda

Z muzyką mam kontakt od dziecka - już w przedszkolu chodziłam na wszystkie konkursy, a w podstawówce śpiewałam na każdej akademii. Jednak moja przygoda ze śpiewaniem znacznie rozwinęła się w piątej klasie podstawówki, kiedym - mimo młodego wieku - dołączyłam do chóru Capella Vartiensis. Tam poznałam dwójkę wspaniałych ludzi, którzy później mieli bardzo duży wpływ na moją przyszłość. W drugiej klasie gimnazjum dostałam się do szkoły muzycznej w Dąbrowie Górniczej na flet poprzeczny, jednak po roku zrezygnowałam. Ten rok był jednak ciekawy również z tego powodu, że zostałam wokalistką rockowego zespołu Cegłom w Łep.

Tak naprawdę cała zabawa rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku, kiedy mój nauczyciel, prowadzący wyżej wymieniony chór, namówił mnie żebym zdawała do szkoły muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Po niecałych dwóch tygodniach dowiedziałam się, że się dostałam i już od roku kształcę tam swoje umiejętności operowe i uważam to za najlepszy wybór w moim życiu.

Autor: Jacek Durski 2014-06-08 22:00
8 Cze 2014

Kamil Moczyński

Kamil Moczyński

Piłka nożna to całe moje życie. Od siódmego roku życia poświęcam jej cały swój wolny czas i nie wyobrażam sobie bez niej życia.

Do moich największych indywidualnych osiągnięć należy dostanie się do Kadry Śląska, z którą zdobyłem 3 miejsce na Mistrzostwach Województw. Nasze drużynowe osiągnięcia to dwukrotny tytuł Mistrza Śląska sezonów 2009/2010 oraz 2010/2011. W dodatku w naszej drużynie pełnię rolę kapitana drużyny.

Autor: Jacek Durski 2014-06-01 18:00
1 Cze 2014

Klaudia Michalska

Klaudia Michalska

Od najmłodszych lat byłam zainteresowana folklorem oraz góralską nutą. Zawsze uwielbiałam Golec Uorkiestra. Gdy miałam 5 lat mama zapisała mnie do zespołu Folklorystycznego „Ślązaczek”. Trenuję już 11 lat, dzięki czemu mam już nawet solowe występy na scenie. Trenuję 3 razy w tygodniu po dwie godziny i stwierdzam, że bez tańca nie potrafię już żyć, jest to część mnie.

Autor: Jacek Durski 2014-05-30 10:00
30 Maj 2014

Agnieszka Rawinis

Agnieszka Rawinis

Na akrobatykę zapisała mnie mama, ponieważ wykazywałam predyspozycje do gimnastyki sportowej. Od 13 lat treningi są stałym elementem w moim planie dnia i codziennie poświęcam na nie około 3 godzin.

Autor: Administrator 2014-05-27 08:00
27 Maj 2014

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014