Kinga Makowska

Kinga Makowska

Rysuję w zasadzie od zawsze. Kiedy byłam dzieckiem, to dziadek, był moim pierwszym nauczycielem. Największą pasją jest dla mnie rysunek komiksowy. Nie mam jak na razie profesjonalnego przygotowania w tej dziedzinie, jestem samoukiem i dobrze mi z tym. Szczególnie lubię tworzyć postacie superbohaterów. Wielką inspiracja jest dla mnie Uniwersum Marvela. Bardzo lubię serię Avengers. Mój ulubiony bohater to Iron Man. Mam też autorską postać – Katy, która przybyła z innego świata, chronić ziemię przed demonami. Pomaga jej w tym oswojony smok oraz moce kontrolowania żywiołów. Fani komiksu z pewnością wiedzą o czym mówię.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-01-08 10:00
11 Sty 2016

Julia Szymańczyk

Julia Szymańczyk

Fotografią zajmuję się już od kilku lat, wcześniej była to tylko moja pasja, a teraz już praca, której poświęcam mnóstwo czasu. Głównie fotografuję ludzi i ich emocje, ale niejednokrotnie robię też niebanalne ujęcia otaczającej przyrody. Ma ona w sobie coś tajemniczego i jednocześnie urzekającego, kocham jej kolory i to, jak na przestrzeni pór roku jest w stanie się zmienić. Miałam okazję współpracować z różnymi firmami i instytucjami. Mam również na swoim koncie kilka osiągnięć konkursowych i festiwalowych. Kręcę też filmy i właśnie z tym wiążę swoją przyszłość, a dokładnie z operatorstwem. Na co dzień prowadzę bloga, na którym regularnie pokazuję zarówno swoje prace, jak i sposób ich wykonania. Więcej o mnie można znaleźć na mojej stronie internetowej: www.juliaszymanczyk.pl oraz na facebookowym fan page’u: www.facebook.pl/photography.julia

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00
15 Gru 2015

Oliwia Dąbrowska

Oliwia Dąbrowska

Moją pasją jest strzelectwo sportowe. Zainteresowanie tą dyscypliną obudził we mnie mój tata, który odniósł na tym polu wiele sukcesów.

Jestem zawodniczką klubu Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy już ponad dwa lata. Pomimo tego iż trenuję dosyć krótko,mam na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Moim pierwszym sukcesem z pewnością było dostanie się do kadry narodowej. Wywalczyłam srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pistolecie pneumatycznym oraz złoty medal na Mistrzostwach Śląska - również w pistolecie pneumatycznym. Wcześniej jako młodsza zawodniczka zdobyłam srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w pistolecie sportowym.

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00
15 Gru 2015

Sara Nowak

Sara Nowak

Interesuję się literaturą i językami obcymi. Z angielskim mam styczność od dawna, natomiast hiszpańskiego zaczęłam uczyć się trochę przez przypadek. Szkoła językowa w moim mieści nie miała w ofercie języka który sobie wymarzyłam (japońskiego) dlatego zdecydowałam się na hiszpański. Nie żałuję wyboru. Nauka umożliwiła mi lepsze poznanie innych kultur i poszerzenie horyzontów, m.in. poprzez oglądanie filmów w oryginale, czytanie książek, rozmowy z obcokrajowcami itp. Teraz mam nadzieję wyjechać na studia do Szkocji. W 2014 roku zostałam podwójną finalistką Olimpiad z języka angielskiego i języka hiszpańskiego.

Autor: Administrator 2015-05-11 11:00
11 Maj 2015

Adrianna Naczyńska

Adrianna Naczyńska

Moją pasją jest akrobatyka sportowa, która niestety nie jest ona sportem olimpijskim. Na pierwszy trening zaprowadziła mnie. Miałam wtedy 11 lat. Dziś jestem zawodniczką klubu DOSiR „SOKOLNIA” w Chorzowie.

Trenuję ok.3 godzin dziennie 5-6 razy w tygodniu. Nie odpoczywam nawet w wakacje i ferie. Biorę wtedy udział w zgrupowaniach treningowych. Obecnie startuję w kategorii wiekowej 12-18 lat, w konkurencji trójek kobiet.

Od połowy 2012 roku reprezentuję Kadrę Narodową. Moim pierwszym dużym osiągnięciem to zdobycie Wicemistrzostwa Polski w kat. 11-16 lat, reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy w Lizbonie (2013 rok) i zajęcie 13 miejsca na Mistrzostwach Świata w Paryżu (2014 rok).

Autor: Administrator 2015-04-07 09:00
7 Kwie 2015

Kamil Peteja

Kamil Peteja

Jestem zawodnikiem UKŁ SPIN Katowice. Swoją przygodę z lodowiskiem rozpocząłem w wieku 5 lat. Do łyżywiarstwa zachęcali mnie rodzice, z którymi chodziłem często na ślizgawki. Z czasem zamieniło się to w regularne treningi. W wieku 13 lat zdobyłem tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej. W zawodach Pucharu Polski, startowałem 8 razy. Zdobyłem na nich 6 złotych i 1 srebrny medal. W 2014 i 2011 zdobyłem złoto, a w 2015 i 2012 drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Brałem też udział w Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży organizowanej w Rumunii z ramienia PKOL. Obecnie jestem członkiem Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Autor: Marcin Kręgiel 2015-02-27 10:00
27 Luty 2015

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014