Oliwia Dąbrowska

Oliwia Dąbrowska

Moją pasją jest strzelectwo sportowe. Zainteresowanie tą dyscypliną obudził we mnie mój tata, który odniósł na tym polu wiele sukcesów.

Jestem zawodniczką klubu Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy już ponad dwa lata. Pomimo tego iż trenuję dosyć krótko,mam na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Moim pierwszym sukcesem z pewnością było dostanie się do kadry narodowej. Wywalczyłam srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pistolecie pneumatycznym oraz złoty medal na Mistrzostwach Śląska - również w pistolecie pneumatycznym. Wcześniej jako młodsza zawodniczka zdobyłam srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w pistolecie sportowym.

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00
15 Gru 2015

Sara Nowak

Sara Nowak

Interesuję się literaturą i językami obcymi. Z angielskim mam styczność od dawna, natomiast hiszpańskiego zaczęłam uczyć się trochę przez przypadek. Szkoła językowa w moim mieści nie miała w ofercie języka który sobie wymarzyłam (japońskiego) dlatego zdecydowałam się na hiszpański. Nie żałuję wyboru. Nauka umożliwiła mi lepsze poznanie innych kultur i poszerzenie horyzontów, m.in. poprzez oglądanie filmów w oryginale, czytanie książek, rozmowy z obcokrajowcami itp. Teraz mam nadzieję wyjechać na studia do Szkocji. W 2014 roku zostałam podwójną finalistką Olimpiad z języka angielskiego i języka hiszpańskiego.

Autor: Administrator 2015-05-11 11:00
11 Maj 2015

Adrianna Naczyńska

Adrianna Naczyńska

Moją pasją jest akrobatyka sportowa, która niestety nie jest ona sportem olimpijskim. Na pierwszy trening zaprowadziła mnie. Miałam wtedy 11 lat. Dziś jestem zawodniczką klubu DOSiR „SOKOLNIA” w Chorzowie.

Trenuję ok.3 godzin dziennie 5-6 razy w tygodniu. Nie odpoczywam nawet w wakacje i ferie. Biorę wtedy udział w zgrupowaniach treningowych. Obecnie startuję w kategorii wiekowej 12-18 lat, w konkurencji trójek kobiet.

Od połowy 2012 roku reprezentuję Kadrę Narodową. Moim pierwszym dużym osiągnięciem to zdobycie Wicemistrzostwa Polski w kat. 11-16 lat, reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy w Lizbonie (2013 rok) i zajęcie 13 miejsca na Mistrzostwach Świata w Paryżu (2014 rok).

Autor: Administrator 2015-04-07 09:00
7 Kwie 2015

Kamil Peteja

Kamil Peteja

Jestem zawodnikiem UKŁ SPIN Katowice. Swoją przygodę z lodowiskiem rozpocząłem w wieku 5 lat. Do łyżywiarstwa zachęcali mnie rodzice, z którymi chodziłem często na ślizgawki. Z czasem zamieniło się to w regularne treningi. W wieku 13 lat zdobyłem tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej. W zawodach Pucharu Polski, startowałem 8 razy. Zdobyłem na nich 6 złotych i 1 srebrny medal. W 2014 i 2011 zdobyłem złoto, a w 2015 i 2012 drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Brałem też udział w Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży organizowanej w Rumunii z ramienia PKOL. Obecnie jestem członkiem Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Autor: Marcin Kręgiel 2015-02-27 10:00
27 Luty 2015

Tadeusz Caban

Tadeusz Caban

Moją pasją jest projektowanie komputerowe oraz design. Zaczęło się od tworzenia dyplomów, wykresów, schematów, planów i rysunków, które były potrzebne moim rodzicom do pracy. Wykorzystując zdobyte zdolności zacząłem brać udział w konkursach plastycznych i projektowych.

Moja przygoda z grafiką komputerową zaczęła się od rysowania modeli kartonowych. Miałem wtedy 8 lat, a moim jedynym programem graficznym był Paint. Projektowałem głównie miniaturki kolejek. Po kilku udanych modelach dostałem od rodziców pakiet CorelDRAW. Wtedy oprócz modelarstwa, zająłem się rysowaniem. Pierwsze kroki polegały na wciskaniu różnych opcji i obserwowaniu co się dzieje. Później korzystałem z różnych samouczków zamieszczonych w Internecie, uczyłem się z książek podstaw grafiki wektorowej, projektowania graficznego, niektórych zasad projektowania oraz technik druku.

Oprócz grafiki wektorowej zajmuję się także grafiką rastrową, obróbką zdjęć oraz projektowaniem 3D.

Autor: Jacek Durski 2014-11-02 16:00
2 Lis 2014

Ewa Mikuła

Ewa Mikuła

Moją pasją jest teatr. Daje on możliwość pracy z niezwykłymi ludźmi, zabawy, poruszania oraz głęboko wierzę to, że również zmiany życia. Pierwsze „deski” to konkursy recytatorskie w gwarze śląskiej w przedszkolu, później było sporo innych i różnych. W X LO udało się z moją niesamowitą klasą „d” stworzyć grupę Nieproszeni goście, odnoszącą wiele sukcesów na różnorakich konkursach. Nawet „zwykłe i nudne” akademie okolicznościowe staraliśmy się przetopić w coś z polotem i humorem - w coś wyjątkowego, co nierzadko się udawało.

W temat wgryzam się z każdej strony i każdą na swój dziwaczny sposób kocham: od pisania tekstów, gry na scenie, przez oglądanie spektakli i pisanie recenzji, po reżyserowanie (może właściwiej „ogarnianie”). Przez dwa lata uczęszczałam do Pałacu Młodzieży na zajęcia teatralne, w 2013 roku napisałam Olimpiadę z Literatury i Języka Polskiego ze specjalizacji teatrologicznej, uzyskując tytuł finalistki.

Autor: Administrator 2014-09-30 11:00
30 Wrz 2014

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014