Piotr Walaszczyk

Piotr Walaszczyk

Moją pasją jest Karate i MMA. Jestem Mistrzem oraz v-ce Mistrzem Polski w karate. Trenuję praktycznie od urodzenia. Mając 3 lata już biegałem po sali treningowej w pieluszce i próbowałem kopać. W kwietniu 2016 zdobyłem mistrzostwo świata w karate pełnokontaktowym DAGEKI w Montrealu w Kanadzie. Oczywiście najlepszą metodą obrony jest unikanie walki, jednak w razie konieczności warto umieć obronić siebie a przede wszystkim najbliższych.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-03-11 09:00
20 Kwie 2016

Aleksandra Czekała

Aleksandra Czekała

Moja pasją jest sport, a dokładniej akrobatyka sportowa. Od 5 roku życia trenowałam na sali gimnastycznej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwsze lata poświeciłam gimnastyce sportowej. W 2013 roku rozpoczęłam żmudne treningi w kolejnej dyscyplinie, jaką jest akrobatyka sportowa.

Moja ciężka praca i dobre wyniki zaowocowały propozycją przejścia do klubu PTG Sokół w Krakowie. Moja dyscyplina sportowa wymaga wielu wyrzeczeń, trudnych treningów, zdarzają się bolesne kontuzje, jednak nie wyobrażam sobie innego życia i innej pasji. Sport to nie tylko sukcesy ale także i porażki które uczą mnie mobilizacji i przełamywania trudności. Uczestniczę często w zawodach międzynarodowych, gdzie zdobywam medale.

Autor: Administrator 2016-03-31 21:00
31 Marz 2016

Daria Resztak

Daria Resztak

Jestem osobą, która aktywnie spędza czas. Już w szkole podstawowej zamieniłam gimnastykę sportową na taniec. Najlepiej czuję się w tańcu współczesnym oraz jazzie, jednak nie ograniczałam się tylko do tych dwóch stylów. Przez rok trenowałam również taniec ludowy, towarzyski, balet, a nawet spróbowałam jogi.

Od 4 klasy podstawówki tańczę i gram w Dziecięco Młodzieżowym Zespole Muzycznym „Protalent”, który tworzy musicale dla dzieci. Jednym z moich największych osiągnięć jest zdobycie 3 miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „World Dance” w kategorii duety. W tym roku biorę udział w spektaklu pt. „Jak nie my, to kto?” w Chorzowskim Centrum Kultury, na który wszystkich serdecznie zapraszam!

Autor: Administrator 2016-03-14 20:00
14 Marz 2016

Kinga Makowska

Kinga Makowska

Rysuję w zasadzie od zawsze. Kiedy byłam dzieckiem, to dziadek, był moim pierwszym nauczycielem. Największą pasją jest dla mnie rysunek komiksowy. Nie mam jak na razie profesjonalnego przygotowania w tej dziedzinie, jestem samoukiem i dobrze mi z tym. Szczególnie lubię tworzyć postacie superbohaterów. Wielką inspiracja jest dla mnie Uniwersum Marvela. Bardzo lubię serię Avengers. Mój ulubiony bohater to Iron Man. Mam też autorską postać – Katy, która przybyła z innego świata, chronić ziemię przed demonami. Pomaga jej w tym oswojony smok oraz moce kontrolowania żywiołów. Fani komiksu z pewnością wiedzą o czym mówię.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-01-08 10:00
11 Sty 2016

Julia Szymańczyk

Julia Szymańczyk

Fotografią zajmuję się już od kilku lat, wcześniej była to tylko moja pasja, a teraz już praca, której poświęcam mnóstwo czasu. Głównie fotografuję ludzi i ich emocje, ale niejednokrotnie robię też niebanalne ujęcia otaczającej przyrody. Ma ona w sobie coś tajemniczego i jednocześnie urzekającego, kocham jej kolory i to, jak na przestrzeni pór roku jest w stanie się zmienić. Miałam okazję współpracować z różnymi firmami i instytucjami. Mam również na swoim koncie kilka osiągnięć konkursowych i festiwalowych. Kręcę też filmy i właśnie z tym wiążę swoją przyszłość, a dokładnie z operatorstwem. Na co dzień prowadzę bloga, na którym regularnie pokazuję zarówno swoje prace, jak i sposób ich wykonania. Więcej o mnie można znaleźć na mojej stronie internetowej: www.juliaszymanczyk.pl oraz na facebookowym fan page’u: www.facebook.pl/photography.julia

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00
15 Gru 2015

Oliwia Dąbrowska

Oliwia Dąbrowska

Moją pasją jest strzelectwo sportowe. Zainteresowanie tą dyscypliną obudził we mnie mój tata, który odniósł na tym polu wiele sukcesów.

Jestem zawodniczką klubu Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy już ponad dwa lata. Pomimo tego iż trenuję dosyć krótko,mam na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Moim pierwszym sukcesem z pewnością było dostanie się do kadry narodowej. Wywalczyłam srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pistolecie pneumatycznym oraz złoty medal na Mistrzostwach Śląska - również w pistolecie pneumatycznym. Wcześniej jako młodsza zawodniczka zdobyłam srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w pistolecie sportowym.

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00
15 Gru 2015

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014