Artur Mikołajczyk

Artur Mikołajczyk

Tworzeniem filmów zająłem się, gdy miałem 13 lat. Szybko polubiłem wszystko co z tym związane, od planowania nagrań, aż po rozległą postprodukcję. To co szczególnie mi się w tym podoba to nieograniczona kreatywność, a także nieustanna nauka. Dzięki temu, że od początku wszystkiego uczę się sam lub z pomocą poradników znalezionych w Internecie, sprawiło że zainteresowałem się także fotografią, grafiką komputerową i wszelkimi social mediami oraz ich działaniem.

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-02 20:00
29 Gru 2018

Mateusz Banaszczyk

Mateusz Banaszczyk

Od lat interesuję się montażem obrazu oraz grafiką. Wszystko zaczęło się od podkradania kamery mojemu tacie i kręcenia własnych filmów. Z czasem zaangażowałem się w produkowanie projektów wideo dla mojej idolki – Katy Perry. Przez kilka lat wraz z ludźmi z całego świata tworzyłem urodzinowe życzenia dla wokalistki. Sprawiało mi to dużą przyjemność i umożliwiało pracę w międzynarodowym zespole. Dziś zajmuję się tworzeniem grafiki i montowaniem materiałów na zlecenie.

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-02 20:00
28 Gru 2018

Anna Chmielewska

Anna Chmielewska

Strzelectwo uprawiam od 4 lat, a od 2 lat jestem zawodniczką klubu KSS Piast Bieruń. Treningi to dla mnie wielka przyjemność, ale także bardzo, bardzo ciężka praca i duże wyzwanie. Jednak taki wysiłek daje efekty.

W 2017 roku zdobyłam pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich. Trenuję w kategorii karabin sportowy i pneumatyczny.

Autor: Administrator 2018-04-21 15:00
4 Marz 2018

Patrycja Mańka

Patrycja Mańka

Co jest moją pasją? Poznawanie, odkrywanie - nowych rzeczy, nowych dróg. Jednym z moich źródeł poznania jest dziennikarstwo. Chociaż fascynuje mnie również żeglarstwo i od lat jestem w ZHP. Od roku 2016 współprowadzę audycję "Czas na Nas" w Polskim Radiu Katowice. Jest to audycja młodzieżowa, czyli o młodych i dla młodych - redagowana i prowadzona przez młodzież. W programie poruszane są problemy, z jakimi na co dzień borykają się młodzi ludzie. Mówi również o zjawiskach i wydarzeniach z ich udziałem. Czasami zdarza mi się wychodzić z mikrofonem w świat, gdzie poznaję fantastyczne osoby, które działają na rzecz innych ludzi, dzieląc z nimi swoją wiedzę i zainteresowaniami.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-04-04 13:00
4 Kwie 2017

Natalia Padoł

Natalia Padoł

Moją pasją jest fotografia, w szczególności artystyczna i minimalistyczna. Zaczęłam się nią interesować gdy byłam w gimnazjum, natomiast w liceum już na poważnie pasjonować. Daje ona możliwość na tworzenie czegoś nowego i kreatywnego. Mam świadomość, że w dzisiejszych czasach jest wielu fotografów amatorów oraz profesjonalistów, którzy mają ogromną wiedzę oraz wykonują niesamowite zdjęcia, jednak ja chcę przedstawić moją wizję w odmienny sposób. Moim główny celem jest to, aby odbiorca zastanowił się nad zdjęciem, żeby zaciekawił go sposób, w jaki je przedstawiam, a tytuł – dodał smaku i dopełnił uchwyconą myśl. Na swoim koncie mam niewiele osiągnięć, jednak rok 2016/2017 okazał się naprawdę niesamowity i moje zdjęcia znalazły się na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, w Galerii KATOWICE, siedzibie Okręgu Śląskiego ZPAF, oraz w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-03-27 12:00
27 Marz 2017

Bartosz Jarkowski

Bartosz Jarkowski

Mam wiele zainteresowań. Wśród tych najważniejszych mógłbym wymienić malarstwo - kilka razy brałem udział w Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty.  Moje obrazy były także wystawiane w jednej z tyskich kawiarni. Lubię grę w szachy oraz warcaby. Startowałem kilkukrotnie w szkolnych i międzyszkolnych zawodach.

Bardzo interesuję się komunikacją i transportem publicznym. Szczególnie bliskie są mi pojazdy marki Ikarus  prowadzę stronę Żółty z Katowic na Facebooku. 

Autor: Marcin Kręgiel 2017-03-13 11:00
13 Marz 2017

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014