Patrycja Mańka

Patrycja Mańka

Co jest moją pasją? Poznawanie, odkrywanie - nowych rzeczy, nowych dróg. Jednym z moich źródeł poznania jest dziennikarstwo. Chociaż fascynuje mnie również żeglarstwo i od lat jestem w ZHP. Od roku 2016 współprowadzę audycję "Czas na Nas" w Polskim Radiu Katowice. Jest to audycja młodzieżowa, czyli o młodych i dla młodych - redagowana i prowadzona przez młodzież. W programie poruszane są problemy, z jakimi na co dzień borykają się młodzi ludzie. Mówi również o zjawiskach i wydarzeniach z ich udziałem. Czasami zdarza mi się wychodzić z mikrofonem w świat, gdzie poznaję fantastyczne osoby, które działają na rzecz innych ludzi, dzieląc z nimi swoją wiedzę i zainteresowaniami.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-04-04 13:00
4 Kwie 2017

Natalia Padoł

Natalia Padoł

Moją pasją jest fotografia, w szczególności artystyczna i minimalistyczna. Zaczęłam się nią interesować gdy byłam w gimnazjum, natomiast w liceum już na poważnie pasjonować. Daje ona możliwość na tworzenie czegoś nowego i kreatywnego. Mam świadomość, że w dzisiejszych czasach jest wielu fotografów amatorów oraz profesjonalistów, którzy mają ogromną wiedzę oraz wykonują niesamowite zdjęcia, jednak ja chcę przedstawić moją wizję w odmienny sposób. Moim główny celem jest to, aby odbiorca zastanowił się nad zdjęciem, żeby zaciekawił go sposób, w jaki je przedstawiam, a tytuł – dodał smaku i dopełnił uchwyconą myśl. Na swoim koncie mam niewiele osiągnięć, jednak rok 2016/2017 okazał się naprawdę niesamowity i moje zdjęcia znalazły się na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, w Galerii KATOWICE, siedzibie Okręgu Śląskiego ZPAF, oraz w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-03-27 12:00
27 Marz 2017

Bartosz Jarkowski

Bartosz Jarkowski

Mam wiele zainteresowań. Wśród tych najważniejszych mógłbym wymienić malarstwo - kilka razy brałem udział w Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty.  Moje obrazy były także wystawiane w jednej z tyskich kawiarni. Lubię grę w szachy oraz warcaby. Startowałem kilkukrotnie w szkolnych i międzyszkolnych zawodach.

Bardzo interesuję się komunikacją i transportem publicznym. Szczególnie bliskie są mi pojazdy marki Ikarus  prowadzę stronę Żółty z Katowic na Facebooku. 

Autor: Marcin Kręgiel 2017-03-13 11:00
13 Marz 2017

Piotr Walaszczyk

Piotr Walaszczyk

Moją pasją jest Karate i MMA. Jestem Mistrzem oraz v-ce Mistrzem Polski w karate. Trenuję praktycznie od urodzenia. Mając 3 lata już biegałem po sali treningowej w pieluszce i próbowałem kopać. W kwietniu 2016 zdobyłem mistrzostwo świata w karate pełnokontaktowym DAGEKI w Montrealu w Kanadzie. Oczywiście najlepszą metodą obrony jest unikanie walki, jednak w razie konieczności warto umieć obronić siebie a przede wszystkim najbliższych.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-03-11 09:00
20 Kwie 2016

Aleksandra Czekała

Aleksandra Czekała

Moja pasją jest sport, a dokładniej akrobatyka sportowa. Od 5 roku życia trenowałam na sali gimnastycznej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwsze lata poświeciłam gimnastyce sportowej. W 2013 roku rozpoczęłam żmudne treningi w kolejnej dyscyplinie, jaką jest akrobatyka sportowa.

Moja ciężka praca i dobre wyniki zaowocowały propozycją przejścia do klubu PTG Sokół w Krakowie. Moja dyscyplina sportowa wymaga wielu wyrzeczeń, trudnych treningów, zdarzają się bolesne kontuzje, jednak nie wyobrażam sobie innego życia i innej pasji. Sport to nie tylko sukcesy ale także i porażki które uczą mnie mobilizacji i przełamywania trudności. Uczestniczę często w zawodach międzynarodowych, gdzie zdobywam medale.

Autor: Administrator 2016-03-31 21:00
31 Marz 2016

Daria Resztak

Daria Resztak

Jestem osobą, która aktywnie spędza czas. Już w szkole podstawowej zamieniłam gimnastykę sportową na taniec. Najlepiej czuję się w tańcu współczesnym oraz jazzie, jednak nie ograniczałam się tylko do tych dwóch stylów. Przez rok trenowałam również taniec ludowy, towarzyski, balet, a nawet spróbowałam jogi.

Od 4 klasy podstawówki tańczę i gram w Dziecięco Młodzieżowym Zespole Muzycznym „Protalent”, który tworzy musicale dla dzieci. Jednym z moich największych osiągnięć jest zdobycie 3 miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „World Dance” w kategorii duety. W tym roku biorę udział w spektaklu pt. „Jak nie my, to kto?” w Chorzowskim Centrum Kultury, na który wszystkich serdecznie zapraszam!

Autor: Administrator 2016-03-14 20:00
14 Marz 2016

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014