Bartosz Jarkowski

Bartosz Jarkowski

Mam wiele zainteresowań. Wśród tych najważniejszych mógłbym wymienić malarstwo - kilka razy brałem udział w Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty.  Moje obrazy były także wystawiane w jednej z tyskich kawiarni. Lubię grę w szachy oraz warcaby. Startowałem kilkukrotnie w szkolnych i międzyszkolnych zawodach.

Bardzo interesuję się komunikacją i transportem publicznym. Szczególnie bliskie są mi pojazdy marki Ikarus  prowadzę stronę Żółty z Katowic na Facebooku. 

Autor: Marcin Kręgiel 2017-03-13 11:00
13 Marz 2017

Piotr Walaszczyk

Piotr Walaszczyk

Moją pasją jest Karate i MMA. Jestem Mistrzem oraz v-ce Mistrzem Polski w karate. Trenuję praktycznie od urodzenia. Mając 3 lata już biegałem po sali treningowej w pieluszce i próbowałem kopać. W kwietniu 2016 zdobyłem mistrzostwo świata w karate pełnokontaktowym DAGEKI w Montrealu w Kanadzie. Oczywiście najlepszą metodą obrony jest unikanie walki, jednak w razie konieczności warto umieć obronić siebie a przede wszystkim najbliższych.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-03-11 09:00
20 Kwie 2016

Aleksandra Czekała

Aleksandra Czekała

Moja pasją jest sport, a dokładniej akrobatyka sportowa. Od 5 roku życia trenowałam na sali gimnastycznej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwsze lata poświeciłam gimnastyce sportowej. W 2013 roku rozpoczęłam żmudne treningi w kolejnej dyscyplinie, jaką jest akrobatyka sportowa.

Moja ciężka praca i dobre wyniki zaowocowały propozycją przejścia do klubu PTG Sokół w Krakowie. Moja dyscyplina sportowa wymaga wielu wyrzeczeń, trudnych treningów, zdarzają się bolesne kontuzje, jednak nie wyobrażam sobie innego życia i innej pasji. Sport to nie tylko sukcesy ale także i porażki które uczą mnie mobilizacji i przełamywania trudności. Uczestniczę często w zawodach międzynarodowych, gdzie zdobywam medale.

Autor: Administrator 2016-03-31 21:00
31 Marz 2016

Daria Resztak

Daria Resztak

Jestem osobą, która aktywnie spędza czas. Już w szkole podstawowej zamieniłam gimnastykę sportową na taniec. Najlepiej czuję się w tańcu współczesnym oraz jazzie, jednak nie ograniczałam się tylko do tych dwóch stylów. Przez rok trenowałam również taniec ludowy, towarzyski, balet, a nawet spróbowałam jogi.

Od 4 klasy podstawówki tańczę i gram w Dziecięco Młodzieżowym Zespole Muzycznym „Protalent”, który tworzy musicale dla dzieci. Jednym z moich największych osiągnięć jest zdobycie 3 miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „World Dance” w kategorii duety. W tym roku biorę udział w spektaklu pt. „Jak nie my, to kto?” w Chorzowskim Centrum Kultury, na który wszystkich serdecznie zapraszam!

Autor: Administrator 2016-03-14 20:00
14 Marz 2016

Kinga Makowska

Kinga Makowska

Rysuję w zasadzie od zawsze. Kiedy byłam dzieckiem, to dziadek, był moim pierwszym nauczycielem. Największą pasją jest dla mnie rysunek komiksowy. Nie mam jak na razie profesjonalnego przygotowania w tej dziedzinie, jestem samoukiem i dobrze mi z tym. Szczególnie lubię tworzyć postacie superbohaterów. Wielką inspiracja jest dla mnie Uniwersum Marvela. Bardzo lubię serię Avengers. Mój ulubiony bohater to Iron Man. Mam też autorską postać – Katy, która przybyła z innego świata, chronić ziemię przed demonami. Pomaga jej w tym oswojony smok oraz moce kontrolowania żywiołów. Fani komiksu z pewnością wiedzą o czym mówię.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-01-08 10:00
11 Sty 2016

Julia Szymańczyk

Julia Szymańczyk

Fotografią zajmuję się już od kilku lat, wcześniej była to tylko moja pasja, a teraz już praca, której poświęcam mnóstwo czasu. Głównie fotografuję ludzi i ich emocje, ale niejednokrotnie robię też niebanalne ujęcia otaczającej przyrody. Ma ona w sobie coś tajemniczego i jednocześnie urzekającego, kocham jej kolory i to, jak na przestrzeni pór roku jest w stanie się zmienić. Miałam okazję współpracować z różnymi firmami i instytucjami. Mam również na swoim koncie kilka osiągnięć konkursowych i festiwalowych. Kręcę też filmy i właśnie z tym wiążę swoją przyszłość, a dokładnie z operatorstwem. Na co dzień prowadzę bloga, na którym regularnie pokazuję zarówno swoje prace, jak i sposób ich wykonania. Więcej o mnie można znaleźć na mojej stronie internetowej: www.juliaszymanczyk.pl oraz na facebookowym fan page’u: www.facebook.pl/photography.julia

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00
15 Gru 2015

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014