Kamila Zarzycka

Kamila Zarzycka

Moją przygodę z gimnastyką artystyczną zaczęłam w wieku 4 lat. Początkowo trenowałam w Jaworznie. Gdy moja trenerka zrezygnowała z pracy w sekcji Jaworznickiej aby całkowicie poświęcić się swojemu klubowi "UKS Dąb Katowice", jako jej zawodniczka odeszłam razem z nią.

Treningi odbywały się 5 razy w tygodniu po ok. 3-4 godz. Przed ważnymi zawodami odbywały się dodatkowe treningi w weekendy. Było to męczące ale niczego nie żałuję. Co roku stawałam na podium Mistrzostw Śląska.

Zakwalifikowałam się do małej olimpiady, na której dostałam się do finału w układzie z obręczą. W 2015 r. zakwalifikowałam się do Mistrzostw Polski kl. III gdzie dostałam się do finału z obręczą i skakanką. W mistrzostwach Polski oraz Małej Olimpiadzie biorą udział tylko 32 najlepsze zawodniczki z całej Polski, więc sama kwalifikacja to bardzo duże osiągnięcie.

W czasie przygotowań do ważnych zawodów zdarzało się że musiałam opuszczać szkołę. Swoją przygodę skończyłam w 7 klasie aby skupić się na nauce. Teraz gdy chodzę do pierwszej klasy, nadal jeżdżę na halę by pomagać trenerce. Obserwuję jak dziewczyny robią postępy. W przyszłości chciałabym zostać trenerem gimnastyki artystycznej.

Dodam, że podczas mojej przygody z gimnastyką ukończyłam również szkołę muzyczną I stopnia.

Autor: Jacek Durski 2020-06-25 11:00
25 Cze 2020

Paulina Pochciał

Paulina Pochciał

Hejka mam na imię Paulina i chodzę do klasy 1a2. Moją pasją jest biathlon, który trenuję już od prawie 9 lat. Treningi mam minimum 3 razy w tygodniu. W ciągu tych prawie 9 lat wiele razy zajmowałam 1 miejsca w różnych zawodach.

Moim osiągnięciem, z którego jestem chyba najbardziej dumna to to, że jako jedyna w Polsce wzięłam udział we wszystkich 14 zawodach z serii "Biathlon dla każdego" w 2019 roku. Biathlon nauczył mnie wielu rzeczy, na przykład wytrwałości i cierpliwości. W ciągu roku wyjeżdżam na wiele obozów, w czasie których biorę udział w różnych zawodach takich jak: Puchary lub Mistrzostwa Polski. Podczas moich wyjazdów poznałam mnóstwo fantastycznych i kreatywnych ludzi. W wolnych chwilach uczę się jeszcze grać na gitarze.

Autor: Mariusz Pawela 2020-06-09 21:00
9 Cze 2020

Karolina Błaszczyk

Karolina Błaszczyk

Urodziłam się by pisać… Od dziecka milion historyjek i opowiadań przechowywanych w głowie… Z czasem, gdy już nauczyłam się pisać postanowiłam przelewać je na papier. Tak właśnie narodziła się moja pasja, pasja mojego życia, czyli pisanie książek. Piszę bo nie umiem inaczej. Pisanie daje mi poczucie spełnienia. Dzięki temu, że piszę książki moje życie jest o wiele ciekawsze, barwniejsze, pełniejsze.

Autor: Mariusz Pawela 2020-06-08 21:00
8 Cze 2020

Martyna Kocurek

Martyna Kocurek

Moją największą, niezwykłą i pełną emocji pasją jest strzelectwo sportowe, które trenuję od 2 lat. Jestem zawodniczką Klubu Strzelectwa Sportowego „Piast Bieruń”. Moim największym sukcesem jest zdobycie tytułu Mistrzyni Polski w 2018 na Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodzików. Treningi na strzelnicy nauczyły mnie cierpliwości, wytrwałości, opanowania i odpowiedzialności oraz panowania nad własnym ciałem i emocjami a na zawodach sportowych spotkałam wielu bardzo ciekawych ludzi.

Autor: Joanna Baca 2019-03-05 12:00
5 Marz 2019

Julia Bańbuła

Julia Bańbuła

Cześć, jestem Julia, chodzę do kl. 1f. Moją pasją jest taniec. Taniec jest dla mnie sposobem wyrażania siebie, pasją, która pomaga sprostać szarej rzeczywistości i jednocześnie sposobem na życie. Tańczę od dwóch lat w Egurrola Dance Studio.

Co mi daje taniec? Dużą pewność siebie, dobrą kondycję, uczy mnie cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celów. W czerwcu 2018 w SSC w Katowicach odbył się Egurrola Challenge, na którym zdobyłam III miejsce w kategorii solo oraz II miejsce w kategorii formacja. Moja grupa taneczna otrzymała również tytuł najlepszej grupy z katowickiej szkoły Egurroli. Trenuję dwa razy w tygodniu, jest to bardzo ciężka praca, a również dobra zabawa. Aktualnie przygotowujemy się do Mistrzostw Egurrola Dance Studio, które odbędą się w Warszawie.

Autor: Joanna Baca 2019-03-04 12:00
4 Marz 2019

Filip Bałazy

Filip Bałazy

„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie”

Dlatego moje nie jest, bo z przygodą jestem na ty od najmłodszych lat. Wszystko za sprawą harcerstwa i mojej drużyny, w której jestem można powiedzieć od urodzenia. Wszystkim dookoła harcerstwo kojarzy się ze słodkimi dzieciaczkami, które roznoszą i sprzedają ciastka po domach oraz przeprowadzają starsze osoby przez ulicę, a wszystko za sprawą amerykańskich filmów, ale gdy wejdzie się w ten „inny świat” przekona się, że to dzięki tej organizacji człowiek nabywa umiejętności, doświadczenia oraz zawiera przyjaźnie na całe życie.

Autor: Joanna Baca 2019-01-30 11:00
30 Sty 2019

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014