Filip Bałazy

Filip Bałazy

„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie”

Dlatego moje nie jest, bo z przygodą jestem na ty od najmłodszych lat. Wszystko za sprawą harcerstwa i mojej drużyny, w której jestem można powiedzieć od urodzenia. Wszystkim dookoła harcerstwo kojarzy się ze słodkimi dzieciaczkami, które roznoszą i sprzedają ciastka po domach oraz przeprowadzają starsze osoby przez ulicę, a wszystko za sprawą amerykańskich filmów, ale gdy wejdzie się w ten „inny świat” przekona się, że to dzięki tej organizacji człowiek nabywa umiejętności, doświadczenia oraz zawiera przyjaźnie na całe życie.

Autor: Joanna Baca 2019-01-30 11:00
30 Sty 2019

Weronika Ryba

Weronika Ryba

Mam na imię Weronika i chodzę do klasy 1b. Moją największą pasją i lekiem na wszystko jest muzyka. Śpiewam od dziecka, a od 3 lat gram na gitarze akustycznej i elektrycznej.
Od 2013 roku biorę udział w różnych konkursach: międzyszkolnych, wojewódzkich, ogólnopolskich. W 2017 roku spróbowałam swoich sił w Ogólnopolskim Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej. Stanęłam na Krakowskim Rynku u boku Mateusza Ziółko i zajęłam 2 miejsce. Od tamtego czasu zaczęłam rozwijać profesjonalnie swój wokal. Moim marzeniem jest związać się w przyszłości z muzyką... dawać ludziom szczęście, radość i wzruszenia...

Autor: Joanna Baca 2019-01-30 08:00
30 Sty 2019

Zuza Stanaszek

Zuza Stanaszek

Nazywam się Zuza Stanaszek i chodzę do klasy 1a. Pochodzę z małopolski, do XLO przyjechałam z samego Makowa  Podhalańskiego.
W życiu próbowałam wielu aktywności fizycznych, grałam również, swego czasu, na pianinie, uwielbiam śpiewać i staram się w tym wciąż realizować, jeździłam konno przez 4 lata w lokalnej stadninie, lecz w pewnym momencie zrozumiałam, że żadne z tych zainteresowań nie satysfakcjonuje mnie w pełni. W końcu odkryłam makijaż, który stał się moją pasją, bez której nie wyobrażam sobie mojego życia.

Autor: Magdalena Sutor 2019-01-14 15:00
14 Sty 2019

Emilia Marniok

Emilia Marniok

Hej, mam na imię Emilia i jestem uczennicą klasy 2A, ale kojarzyć mnie możecie jako tą łysą, która zdecydowanie zbyt głośno wyraża swoje opinie na korytarzu. Mam do siebie duży dystans, ale uparcie interesuję się poważnymi dziedzinami: historią, muzyką i literaturą. Jak na rasowego humana przystało, bardzo dużo piszę. Tworzę teksty które, o dziwo, doprowadzają mnie na rozmaite konkursy.

Autor: Magdalena Sutor 2019-01-14 14:00
14 Sty 2019

Weronika Mołczan

Weronika Mołczan

Mam sporo pasji. Od 8 lat trenuję piłkę siatkową i siatkówkę plażową. Ten sport sprawia, że potrafię odciąć się od codziennych obowiązków i czuję, że kiedy jestem na boisku mogę wszystko. Zainteresowania siatkarskie rozwinęłam dzięki uczęszczaniu na zajęcia w UKS Sokół’43 Katowice, a później kontynuowałam w sportowym gimnazjum. Mam w tym obszarze kilka sukcesów: 3 miejsce w Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej, 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, wielokrotne powołania do kadry wojewódzkiej, a także ogólnopolskich turniejów siatkarskich. Jestem również zagorzałym kibicem footballu amerykańskiego, koszykówki i piłki nożnej. Zdarza mi się nie spać po nocach i śledzić wyniki moich ulubionych drużyn zza oceanu.

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-04 11:00
10 Sty 2019

Joanna Toporek

Joanna Toporek

Przez wiele lat myślałam, że moimi jedynymi zainteresowaniami jest czytanie książek (a raczej pochłanianie ich) i oglądanie seriali. Myślałam też, że nie można o nich mówić, jako o prawdziwych zainteresowaniach, a co dopiero nazywać je pasją. Pasja to takie poważne słowo, które sprawiało, że było mi przykro, iż nadal nie odkryłam swojej. Okazuje się jednak, że mam pasję i jest nią pomaganie! Pod koniec 2016 roku poznałam projekt Szlachetna Paczka – wtedy, jako darczyńca. Rok później zostałam wolontariuszką – Super W. Już w 2018 roku udało mi się pełnić obydwie te funkcje.

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-11 11:00
6 Sty 2019

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014