Korepetycje z... kariery

Korepetycje z... kariery

18 listopada 2015 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pt. „Korepetycje z kariery, czyli jak podjąć dobre decyzje zawodowe?” poprowadzonych przez Panią Małgorzatę Chatys - doradcę zawodowego w Biurze Karier Uniwersytetu Śląskiego.  

W pierwszej części spotkania uczniowie przy pomocy prowadzącej ustalili zasady planowania swojej ścieżki kariery. Natomiast w drugiej części poznali zasadę SMART (koncepcję formułowania celów w dziedzinie planowania) oraz analizę SWOT (metodę analizy strategicznej).

Zajęcia odbyły się w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w ramach projektu "Akademickie X Liceum Ogólnokształcące".

Autor: Dariusz Banaś 2015-11-24 18:00
18 Lis 2015

Kryzys imigracyjny w Europie

Kryzys imigracyjny w Europie

Katowicki Pałac Młodzieży zaprosił nas na wykład z zakresu nauk o polityce. Po raz kolejny zagadnienia stosunków międzynarodowych omawiał dr Tomasz Kubin, kierownik Pracowni Integracji Europejskiej w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Tym razem klasa 2d wysłuchała wykładu Unia Europejska w obliczu kryzysu imigracyjnego.

Autor: Tomasz Dreinert 2015-11-21 17:00
18 Lis 2015

Czego możemy nauczyć się od Nietzschego?

Czego możemy nauczyć się od Nietzschego?

Po raz kolejny gościliśmy w murach Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W ramach projektu Źródła kultury Europejskiej wysłuchaliśmy wykładu Czego możemy nauczyć się od Nietzschego? Na to pytanie odpowiadał prof. dr hab. Krzysztof Wieczorek.

Jak opowiada Karolina Syka (1e): "W trakcie wykładu została nam przybliżona postać Fryderyka Nietzschego - mogliśmy poznać jego poglądy, jak i szczegóły z życia filozofa".

Następne spotkanie w grudniu.

Autor: Tomasz Dreinert 2015-11-30 20:00