Warsztaty językowe we Francji

Warsztaty językowe we Francji

W dniach 13-18.11.2016r. uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych w ramach projektu międzynarodowego w Rouen we Francji.  W seminarium brali udział także uczniowie ze szkół francuskiej oraz niemieckiej. Uczniowie zajmowali się zagadnieniami europejskimi oraz społecznymi. Zajęcia były prowadzone przez wyspecjalizowanych lektorów. Oprócz tego uczniowie mogli zwiedzić średniowieczne miasto Rouen oraz poznać jego historię a także muzeum interaktywne Joanny d`Arc. Jednym z głównych walorów projektu było spotkanie z władzami miasta Rouen oraz członkami stowarzyszenia europejskiego. Po reakcjach uczniów wszyscy byli zadowoleni z warsztatów. Dodatkowo motywacją było porozumiewanie się oraz pogłębianie wiedzy z języków obcych. Następne spotkanie w ramach tego projektu odbędzie się w Polsce.

Autor: Arkadiusz Kurek 2016-11-22 19:00
18 Lis 2016

XLO znowu w Danii

XLO znowu w Danii

Kolejna, już ósma, wymiana ze szkołą w Danii dobiegła końca. Jak zawsze spędziliśmy bardzo aktywny tydzień w zupełnie odmiennym środowisku. Mała miejscowość, szkoła z internatem, morze i park narodowy w tle czyli wszystko to, czego nie mamy w swoim miejscu zamieszkania. Duńscy partnerzy dbali o naszą aktywność w kilku dziedzinach proponując zajęcia sportowe, muzyczne, warsztaty językowe i kulturoznawcze. Poza tym odbyliśmy atrakcyjne wycieczki do najszerszej plaży w Europie oraz do pierwszej stolicy Danii - Ribe. W drodze powrotnej pospacerowaliśmy po Hamburgu i pełni wrażeń wróciliśmy do Katowic. Teraz czekamy na rewizytę... już w marcu 2017r. 

Koordynator projektu - prof. A. Włudarczyk-Dudzic; opiekun - prof. Ł. Wilk

Autor: Anna Dudzic 2016-10-16 19:04
15 Paź 2016

Na skrzyżowaniu kultur: Katowice - Budapeszt

Na skrzyżowaniu kultur: Katowice - Budapeszt

W dniach od 30 marca do 3 kwietnia 2016 r. w ramach realizacji projektu Na skrzyżowaniu kultur: Katowice - Budapeszt grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką prof. Joanny Banaś i prof. Artura Partyki koordynujących tegoroczną wymianę, przebywała z pięciodniową rewizytą u swoich węgierskich partnerów. Stolica Węgier przywitała nas słońcem i bezchmurnym niebem oraz wiosennym krajobrazem.

Autor: Joanna Banaś 2016-04-05 22:24
5 Kwie 2016

Wycieczka do Hiszpanii

Wycieczka do Hiszpanii

W dniach 12 - 21 marca 43 uczniów naszej szkoły wzięło udział w objazdowej wycieczce do północno-wschodniej Hiszpanii przemierzając około 7000 km. Podczas podróży mieli okazję zwiedzić 9 europejskich miast: Lucernę, Genewę, Pampelunę, Madryt,Toledo, Barcelonę,Tossę de Mar, L'estartit oraz Padwę; odwiedzić 7 krajów oraz podziwiać bezkres Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. 

Autor: Monika Cetnarska 2016-04-05 11:00
5 Kwie 2016

Na skrzyżowaniu kultur: Katowice-Budapeszt

Na skrzyżowaniu kultur: Katowice-Budapeszt

W dniach od 2 do 6 marca b.r. w ramach międzynarodowego projektu  „Na skrzyżowaniu kultur: Katowice-Budapeszt” nasza szkoła już po raz ósmy gościła uczniów z partnerskiej szkoły Eötvös József Gimnázium  z  Budapesztu. W trakcie tych kilku intensywnych dni, uczniowie węgierscy mieli okazję bliżej poznać swoich polskich partnerów oraz nasze tradycje i zwyczaje, m.in. uczestnicząc  w  lekcjach kultury, historii i geografii Polski, przygotowanych jak co roku, przez  uczniów naszego liceum. 

Autor: Artur Partyka 2016-03-18 10:00
6 Marz 2016

Berlin - projekt trójstronny

Berlin - projekt trójstronny

W dniach 29.11.-04.12.2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z seminarium międzynarodowym odbywającym się w Berlinie (Niemcy) w ramach projektu trójstronnego „Przyszłość Europy: Trzy perspektywy – jeden horyzont”. W czasie konferencji uczestniczyli uczniowie z Polski, Niemiec oraz Francji. Uczestnicy brali udział w warsztatach językowych, poznając podstawowe słownictwo krajów ościennych, w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Berlińskich, a także rozwiązywali zadania związane z problematyką europejską. Uczniowie polscy mogli podziwiać Berlin z jego zabytkami oraz świątecznym wystrojem. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu. Następny projekt tego typu odbędzie się we Francji oraz w Polsce. Opiekunami byli prof. K.Strzelecka i prof. A.Kurek

Autor: Arkadiusz Kurek 2015-12-09 20:28
4 Gru 2015

Akademickie X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Europejskie Programy Edukacyjne - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014