Pola Nadziei

Pola Nadziei

Kiedy wiosną zakwitają żonkile, to znak, że rozpoczyna się kampania "Pola Nadziei". Przypomina ona o wielkiej akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki.

Aby żonkile zakwitły wiosną konieczne są prace ogrodnicze jesienią. Grupa młodzieży z klas drugich uczestniczyła w pracach na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Katowicach. Przygotowaliśmy rabatę do sadzenia żonkili przy Bibliotece Śląskiej. Grządka została przekopana, chwasty usunięte. Kiedy będziecie przechodzić wiosną obok morza żonkili, pomyślcie, że w tym jest też nas udział.

Autor: Izabela Rembecka 2017-09-21 13:00
21 Wrz 2017

Warsztaty w Centrum Dydaktyki i Symulacji ŚUM

Warsztaty w Centrum Dydaktyki i Symulacji ŚUM

Uczniowie z klasy 2b odwiedzili Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W Centrum znajduje się sześć sali symulacyjnych (operacyjna, intensywnej terapii, dwie sale szpitalnego oddziału ratunkowego, pediatryczna i porodowa) oraz obszar dostosowany do symulacji zdarzeń przedszpitalnych z symulatorem ambulansu.

Autor: Łukasz Wilk 2017-09-12 09:00
12 Wrz 2017

78 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

78 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

8 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach 78 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Rozpoczęliśmy w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach od udziału w Mszy Św. w intencji funkcjonariuszy Policji II RP poległych, zamordowanych oraz zaginionych podczas II wojny światowej. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz uczestników uroczystości z orkiestrą policyjną, kompanią honorową Policji do Komendy Wojewódzkiej Policji na terenie której znajduje Grób Policjanta Polskiego.

Autor: Mirosław Galik 2017-09-08 20:00
8 Wrz 2017

Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Dnia 4.09.2017r. w auli Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego.

W uroczystości uczestniczyli Pan prof. zw. dr hab. Andrzej Noras - Prorektor ds. Badań Naukowych, Pani dr hab. prof. UŚ Joanna Jagoda - Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych i Niestacjonarnych Wydziału Prawa i Administracji, Pani Magdalena Zymon - Dyrektor Wydziału Nadzoru Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach, Pani dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek z Wydziału Filologicznego, Pani dr Helena Hrapkiewicz - Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz społeczność X Liceum Ogólnokształcącego z Panią Dyrektor szkoły dr Barbarą Nowak na czele.

Wykład inauguracyjny poświęcony zjawisku ironii w literaturze wygłosiła Pani dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek. Cała uroczystość miała szczególnie podniosły charakter.

Autor: Dariusz Banaś 2017-09-05 16:00
4 Wrz 2017

Nowoczesne metody pracy w XLO

Nowoczesne metody pracy w XLO

Grupa 9 nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w czasie wakacji w 16 dniowym kursie metodologicznym w Dublinie w Irlandii.  CLIL czyli Content and Language Integrated  Learning to  metoda polegająca na uczeniu z naciskiem na treści, z wykorzystaniem języka angielskiego jako narzędzia porozumiewania.  Wprowadzając tę metodę do naszej pracy chcemy, aby uczniowie uczyli się podstawowych pojęć i wyrażeń w j. angielskim na różnych przedmiotach, dzięki czemu będą w stanie opowiadać o zachodzących procesach i zdarzeniach nie tylko na lekcjach języka angielskiego oraz uzyskają szersze przygotowanie do studiów za granicą.

Autor: Anna Dudzic 2017-09-03 17:00
27 Sier 2017

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014