I miejsce w woj. konkursie teatralnym

I miejsce w woj. konkursie teatralnym

Dnia 26 października, w Tychach, odbył się etap rejonowy IV Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o Charakterze Profilaktycznym „Proforma”, w którym zwyciężyła grupa teatralna z naszej szkoły - „Niechciani goście” z 2d,  pod opieką prof. L. Szczawińskiej.

Tym samym uczniowie będą reprezentantami rejonu w następnym, wojewódzkim etapie tegoż konkursu.

 

Autor: Ewa Mikuła 2012-10-29 20:01
26 Paź 2012

Wymiana z Barceloną - przyjęcie gości

W dniach 3-10 października byliśmy gospodarzami corocznej polsko-hiszpańskiej wymiany młodzieży w ramach projektu "Na skrzyżowaniu kultur". Program pobytu obejmował  zajęcia warsztatowe w szkole oraz wyjazdy edukacyjne przybliżające  Katalończykom z Barcelony kulturę naszego kraju. Pobyt w szkole oraz udział w zajęciach integracyjnych i lekcyjnych był okazją do praktycznego posługiwania się językiem hiszpańskim i angielskim, obserwacji i porównań obu systemów edukacyjnych oraz codziennego szkolnego życia.

 

Autor: Anna Dziechciarz 2012-11-21 16:52
3 Paź 2012

Wymiana z Niemcami (Monachium)

Nasza szkoła w czerwcu 2012r. gościła uczniów z Monachium w ramach współpracy międzyszkolnej. Wymiana ta była dofinansowana przez Fundację Polsko-Niemiecką. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zajęciach organizowanych przez nauczycieli polskich: j. polskiego, sportu, wiedzy o społeczeństwie. Grupa młodzieży wraz opiekunami niemieckimi oraz polskimi mogła wyjechać do Krakowa, Wieliczki, obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau czy kopalni węgla kamiennego „Guido” w Zabrzu. Wspólne zajęcia sportowo – naukowe przybliżyły naszym sąsiadom z za miedzy historię Polski oraz wspólną historię Górnego Śląska i Katowic. Spotkania młodzieży utrwaliły kontakty między narodami i pokazały radość ze wspólnie spędzonego czasu. Opiekę nad wymianą sprawował prof. Arkadiusz Kurek. W październiku 2012r. rewizyta. Mamy nadzieję na równie pozytywne odczucia uczniów polskich w Niemczech.

 

adres Monachium Niemcy

Autor: Arkadiusz Kurek 2012-08-19 16:12
19 Sier 2012

Comenius - wyjazd do Francji

W dniach 11-16 czerwca 2012 grupa uczniów wraz z opiekunami prof. Arkadiuszem Kurkiem oraz prof. Joanną Banaś przebywała z wizytą w ramach projektu europejskiego Comenius  w Lyonie (Francja). Uczniowie zaprezentowali swoje dokonania dotyczące tematyki młodzieżowej oraz powstałą stronę internetową projektu Comenius do realizacji zadań europejskich. W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie spotkali się z grupą młodzieży z Francji, Niemiec, Włoch i Turcji, z którymi prezentowali sztukę teatralną wcielając się w rolę aktorów oraz zajmowali się oprawą plastyczną projektu. Jednym z elementów wizyty we Francji oprócz poznania szkoły francuskiej i nawiązania kontaktów z uczniami z innych szkół było zwiedzenie pięknego miasta Lyon oraz Paryża.

 

adres Lyon Francja

Autor: Arkadiusz Kurek 2012-08-19 16:10
19 Sier 2012

Europejski Certyfikat Jakości EEL

Europejski Certyfikat Jakości EEL dla naszego projektu!

 

Projekt edukacyjny " Life in eastern Europe in the Cold War times" otrzymał w czerwcu 2012 roku certyfikat "European Language Label" ( europejski znak innowacyjności         w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych). Projekt polegał na  6 miesięcznej współpracy ze szkołą francuską drogą internetową oraz międzynarodowych warsztatach w marcu 2012 roku w Berlinie.

Koordynatorem projektu  realizowanego z klasą językową 1a była prof.A.Dudzic .

Szczegółowy opis działań znajduje się w zakładce " Edukacyjne Projekty Europejskie".

Autor: Anna Szymańska 2012-07-12 14:58
12 Lip 2012

Dzień talentów XLO

Dzień talentów XLO

Jako że końcówka roku szkolnego to czas odprężenia i rozprężenia, ostatnie dni poświęciliśmy na poznanie naszych najbardziej „utalentowanych”.

W Dniu talentów XLO zainteresowani uczniowie mogli przedstawić swoje prace plastyczne (rysunki, zdjęcia, orgiami) zaprezentować się na scenie (taniec, śpiew, gra na instrumentach czy pokaz filmów).

Autor: Jacek Durski 2012-07-05 16:27
5 Lip 2012

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły - X LO im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014