Chcę pomagać!

Chcę pomagać!

„Jeśli istnieje coś, czego można pragnąć zawsze i osiągnąć niekiedy, to jest ludzka czułość″
A. Camus

W dniu 19 marca, 16 osób z naszego Liceum, z wielkim zaangażowaniem poprowadziło kiermasz ozdób wielkanocnych na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. bł. Jana Pawła II w Katowicach. W ramach kiermaszu, nasi wolontariusze sprzedawali kartki, ozdoby świąteczne oraz papierowe żonkile, symbole akcji Pola Nadziei, oznaczające nadzieję osób terminalnie chorych. 

Autor: Anna Dudzic 2017-03-20 20:27
19 Marz 2017

Zaczytani

Zaczytani

2405 książek zostało przekazanych do Fundacji "Rozwój" w ramach czwartej edycji kampanii "Zaczytani".

W grudniu 2016 nasza biblioteka szkolna we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Katowicach wzięła udział w akcji "Oddaj książkę, stwórz bibliotekę dla małych pacjentów, zainspiruj innych".  Do zbiórki książek w ramach kampanii Zaczytani, której celem jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce miejsc, w których można zaczytać się i zapomnieć o chorobie, przyłączyli się zarówno uczniowie jak i nauczyciele X LO.

W akcji uczestniczyliśmy po raz drugi i na pewno nie ostatni. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki książek dla małych pacjentów. Liczymy, iż w przyszłym roku szkolnym również nie zawiedziecie.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-03-23 13:00
14 Marz 2017

Nowe siedziska w Strefie Relaksu

Nowe siedziska w Strefie Relaksu

Serdecznie dziękujemy firmie HiMountain z Katowic za uszycie oryginalnych i super wygodnych puf do naszej Strefy Relaksu! Jeśli chcielibyście takie do domu -  polecamy sklep przy ul.Słowackiego 45 w Katowicach!
 

Autor: Marcin Kręgiel 2017-03-13 16:00
9 Marz 2017

I Forum Samorządów Szkolnych

I Forum Samorządów Szkolnych

Nasz nowy Samorząd Uczniowski wziął udział w I Forum Samorządów Szkolnych, zorganizowanym przez Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe. Zaprezentowanie się w mieście było pierwszym wspólnym zadaniem naszej szkolnej trójki, w której nowym składzie znajdują się: Paweł Piguła jako Przewodniczący, Dawid Gwiżdż jako Wiceprzewodniczący oraz Filip Bałazy jako Rzecznik Praw Ucznia.

Autor: Tomasz Dreinert 2017-03-06 22:00
2 Marz 2017

Miejsce

Miejsce

Spektakl „Miejsce” wyreżyserowany przez Beatę Chren, aktorkę Teatru Rozrywki, to historia młodych ludzi przybywających na oddziale chorych na raka. Niezwykle wnikliwie i realistycznie pokazane relacje pomiędzy chorymi, oraz towarzyszące temu miejscu emocje wstrząsnęły prawdopodobnie każdym na widowni.

Casting do przedstawienia odbył się w Miejskim Domu Kultury na Osiedlu Tysiąclecia, a pozytywnie go przeszli i wystąpili uczniowie naszej szkoły, czyli: Alicja Jędrzejczyk, Anna Chmielewska, Ewa Lewandowska, Jakub Kępa, Natalia Szpitalny, Oliver Misiak, Tomasz Bobrowski, Weronika Mikuła, Wiktoria Mrugacz, Wisenna Bartoszek.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-03-06 10:00
2 Marz 2017

Strefa Relaksu zaprasza po rewitalizacji

Strefa Relaksu zaprasza po rewitalizacji

Po feriach zapraszamy do ulepszonej Strefy Relaksu – mamy nadzieję, że Wam się spodoba!
Przyjazna przestrzeń powstała dzięki staraniom: Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego oraz Salonowi Meblowemu Meblo Mart z Katowic - Giszowca.
Zachęcamy do uzupełniania zielonej półki – może macie nieużywane planszówki, lub książki, którymi warto się podzielić? Marzy nam się aby w Strefie miał miejsce Bookcrossing więc na początek na półce są trzy książki – liczymy na Was!

Autor: Marcin Kręgiel 2017-01-27 18:00
28 Sty 2017

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły: inne - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014