Majowy ARS na październik

Majowy ARS na październik

Drodzy Czytelnicy!!!

Oddajemy w Wasze ręce majowy numer czasopisma kulturalno-artystycznego ARS, który nie mógł ukazać się w stosownym czasie ze względów technicznych. Ale teraz już jest!  Znajdziecie w nim wiersze Wiktorii Warzechy, Dawida Przybyłowskiego oraz Klaudii Czmok. Warto przeczytać również kolejną część powieści Natalii Anielak pt. "Układanka", eseje Dawida Przybyłowskiego, Filipa Seweryna, Natalii Anielak i Oliwii Weber. Zachęcamy również do zapoznania się z rysunkami Wiktorii Kowolik, a także ze zdjęciami Karoliny Hornig i  Nataszy Unger.

Zapraszamy do krytycznej lektury i życzymy miłych wrażeń.

Czekamy także na Wasze opowiadania, wiersze, zdjęcia i rysunki. Przysyłajcie na maila: ars@onet.eu.

                                                                                                                                 Redakcja                                                                                       

Link do czasopisma: http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/czasopismo-kulturalno-artystyczne-ars-16

Autor: Dariusz Banaś 2020-09-23 19:00
23 Wrz 2020

LOKALSY: Stwórz kulturę!

LOKALSY: Stwórz kulturę!

Rusza nabór pomysłów do Projektu „LOKALSY: Stwórz kulturę!”. Jeśli masz ciekawy pomysł i chcesz zdobyć od 3️ do 7️ tysięcy złotych na jego realizację, zbierz ekipę i zgłoś się do MDK Bogucice - Zawodzie.
Swój pomysł możesz realizować od 1 września do 15 listopada 2020 r. Wiek pomysłodawców od 13 lat!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, dzwoń:
☎️ Bogucice: 32 203 05 17 (wew. 2)
☎️ Zawodzie: 32 255 32 44 (wew. 206)

Więcej na stronie naszego zaprzyjaźnionego MDK Bogucice - Zawodzie.

Autor: Marcin Kręgiel 2020-08-16 20:00
14 Sier 2020

Rozliczenie 28 Finału WOŚP

Rozliczenie 28 Finału WOŚP

44 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z naszej szkoły zebrało 17 857 zł Co roku rozliczenie Finału WOŚP w naszej szkole przeprowadzane jest na spotkaniu z udziałem dyrekcji szkoły w czasie którego każdy uczeń otrzymywał uroczyście rozliczenie. W tym roku rozliczenia dotarły do szkoły na dzień przed przerwaniem nauki w szkole i nie można było ich wręczyć uroczyście uczniom. Z powodu epidemii nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego. Rozliczenia będzie można odebrać indywidualnie wraz ze świadectwami od wychowawców klas.

Autor: Mirosław Galik 2020-06-24 20:00
25 Cze 2020

Wirtualny Dzień Otwarty dla kandydatów na studia

Wirtualny Dzień Otwarty dla kandydatów na studia

Po raz pierwszy Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje dzień otwarty dla kandydatów na studia w formie wirtualnej. Wydarzenie online rozpocznie się już 4 czerwca o godz. 9.00.

Podczas dnia otwartego: poznacie zasady rekrutacji na studia, zapoznacie się z ofertą kierunków w języku polskim oraz angielskim, dowiecie się, na jakie wsparcie może liczyć nasz student, obejrzycie specjalnie przygotowane miniwykłady, będziecie mogli również zadać pytania reprezentantom kierunków.

Dla tych, którzy poszukują najlepszego miejsca na dalsze kształcenie oraz rozwój ścieżki kariery naukowej przedstawimy także ofertę studiów II i III stopnia. Do waszej dyspozycji będą przedstawiciele dwóch szkół doktorskich oraz Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://us.edu.pl/kandydat/dzien-otwarty-uniwersytetu-slaskiego/

Autor: Administrator 2020-06-03 12:00
4 Cze 2020

Zdalna Szkoła w Katowicach

Zdalna Szkoła w Katowicach

X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach otrzymała 2 sztuki tabletów, które wspomogą naukę zdalną, w związku z obecną sytuacją szkolnictwa.

Szczegóły projektu: Program / oś priorytetowa / działanie: Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 / Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” / Działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Opis projektu: Przedmiotem projektu jest zakup 200 tabletów wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla 80 miejskich jednostek oświatowych (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe). Przedmiotowy projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zakup sprzętu ułatwi uczniom realizację zdalnych lekcji.

Okres realizacji rzeczowej projektu: II kw. 2020r.

Wartość projektu / dofinansowanie: Całkowita wartość projektu to kwota 100.000,00 zł. Kwota dofinansowania z EFRR wynosi 100.000,00 zł (100% kosztów kwalifikowalnych).

Stan realizacji: Projekt wybrany do dofinansowania. Trwa realizacja projektu.

Autor: Administrator 2020-05-25 10:00
25 Maj 2020

Powtórki z matematyki

Powtórki z matematyki
Była nauczycielka matematyki  i absolwentka XLO Aleksandra Myśliwiec oraz jej córka, również absolwentka XLO Róża Mucha - Myśliwiec zapraszają do skorzystania ze strony 5zmatmy.pl

"Chciałybyśmy, żeby każdy maturzysta w Polsce miał dostęp do darmowych treści edukacyjnych z matematyki na najwyższym poziomie. Dążymy do tego, żeby wyrównać szanse uczniów - dlatego wideo lekcje są dostępne online. Chcemy wspierać pracę nauczycieli dając im i ich podopiecznym dodatkowe narzędzia do nauki i ćwiczeń matematyki. Staramy się wybierać kreatywne, nowoczesne formy przekazu, zachowując przy tym 100% zgodność z obecną podstawą programową. Kursy umieszczone na stronie mają służyć jako powtórka przed maturą, a zeszyty ćwiczeń, zawierają arkusze zadań typu maturalnego
Aleksandra Myśliwiec i Róża Mucha - Myśliwiec"

P.S Więcej o nas i stronie można przeczytać w artykule Michała Szafrańskiego na blogu https://jakoszczedzacpieniadze.pl/matura-matematyka-2020-powtorka-5-z-matmy
Autor: Joanna Baca 2020-05-20 12:00
21 Maj 2020

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły: inne - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014