Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Dnia 4.09.2017r. w auli Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego.

W uroczystości uczestniczyli Pan prof. zw. dr hab. Andrzej Noras - Prorektor ds. Badań Naukowych, Pani dr hab. prof. UŚ Joanna Jagoda - Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych i Niestacjonarnych Wydziału Prawa i Administracji, Pani Magdalena Zymon - Dyrektor Wydziału Nadzoru Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach, Pani dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek z Wydziału Filologicznego, Pani dr Helena Hrapkiewicz - Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz społeczność X Liceum Ogólnokształcącego z Panią Dyrektor szkoły dr Barbarą Nowak na czele.

Wykład inauguracyjny poświęcony zjawisku ironii w literaturze wygłosiła Pani dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek. Cała uroczystość miała szczególnie podniosły charakter.

Autor: Dariusz Banaś 2017-09-05 16:00
4 Wrz 2017

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego
Wreszcie nadeszły upragnione wakacje, ale zanim to nastąpiło, pożegnaliśmy na wesoło rok szkolny. Najpierw najlepsi uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Później klasa 1a przedstawiła "wiadomości telewizyjne", dzięki którym mogliśmy ponownie przeżyć najważniejsze i najbardziej emocjonujące wydarzenia minionego roku. Były reportaże, wywiady z nauczycielami i pracownikami szkoły oraz oczywiście dziennikarski komentarz. Wszyscy mieliśmy okazję dowiedzieć się, czym żyły poszczególne klasy a nauczyciele zobaczyli się w krzywym zwierciadle. Dziennikarskiemu oku nie uszła zabiegana pani pielęgniarka, "wzruszający" moment na lekcji WOS-u czy urodziny jednego z nauczycieli. Pożegnaliśmy się z przekonaniem, że doskonale wiemy, co w Paderewie piszczy.
Autor: Anna Dziechciarz 2017-06-23 20:59
23 Cze 2017

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!

W ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II katowickim happeningu "Jak nie czytam, jak czytam". W trakcie imprezy oprócz czytania fragmentów wybranych przez internautów książek, przemarszu ulicami Katowic, wręczono nagrody dla najlepszych czytelników i czytelniczek. W naszej szkole okazała się nią Magdalena Sobolewska z klasy 1d. Nagrodzono również uczestników powiatowego konkursu plastycznego "Kartka walentynkowa do postaci literackiej", którego laureatką w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Kinga Adamczyk, również z klasy 1d.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-06-13 10:00
8 Cze 2017

60 lat 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej

60 lat 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej

W sobotę 3 czerwca 2017 r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach 60 – lecia 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. gen. M. Zaruskiego w Katowicach – Szopienicach. Obchody rozpoczęły się udziałem w Mszy Świętej w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach – Szopienicach ,skąd wszyscy uczestnicy pod przewodnictwem orkiestry dętej przemaszerowali na stanicę drużyny. Następnie odbył się apel na którym gospodarze i zaproszeni goście podsumowali 60-letni okres działalności Drużyny.

Autor: Mirosław Galik 2017-06-07 05:00
2 Cze 2017

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego Międzynarodowy Dzień Dziecka uczcili rajdem rowerowym do południowych dzielnic Katowic szlakiem rezerwatów przyrody, miejsc chronionych i współczesnych osiedli.

Autor: Mirosław Galik 2017-06-03 07:00
31 Maj 2017

„Za dużo jedzenia? Miejsce do dzielenia"

„Za dużo jedzenia? Miejsce do dzielenia

Szkolne koło PCK zaprasza społeczność szkoły do udziału w akcji wspierającej Fundację Rób Dobro „Za dużo jedzenia? Miejsce do dzielenia" Proponujemy zbiórkę żywności w klasach i przekazanie jej w dniu 7 czerwca. Każda klasa zbiera do opisanego kartonu który przekazuje na przerwie po 3 lekcji w dniu 7 czerwca (korytarz przed sekretariatem) Koordynatorem zbiórki jest Ismena Dudek z klasy 1b Dla klas które zbiorą najwięcej żywności opracujemy dyplom okolicznościowy.

Autor: Mirosław Galik 2017-05-26 05:00
28 Maj 2017

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły: rok szkolny - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014