Koncert patriotyczny w Filharmonii Śląskiej

Koncert patriotyczny w Filharmonii Śląskiej

W trakcie pobytu w Zakopanem grupa uczniów z klas 2a i 2c wystąpiła z interesująca inicjatywą. Zwiedzając willę Karola Szymanowskiego Atma, postanowili wysłuchać na żywo utworów tego wybitnego polskiego kompozytora. Okazja nadarzyła się w przeddzień Święta Niepodległości. Filharmonia Śląska zaprosiła młodzież na koncert patriotyczny Oblicza Polski w muzyce. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z wybranymi utworami polskich twórców oraz do muzycznego przeżycia zbliżającego się święta.

Autor: Tomasz Dreinert 2016-11-10 15:00
10 Lis 2016

Międzyklasowy Turniej Lego Mindstorms SUMO

Międzyklasowy Turniej Lego Mindstorms SUMO

Uczniowie klas drugich i trzecich infomatyczno-matematycznych pokazali, że potrafią się świetnie bawić i uczyć jednocześnie. Zorganizowali Międzyklasowy Turniej Robotów LEGO Mindstorms - SUMO.
Eliminacje w klasach wyłoniły po dwa zwycięskie zespoły, które zmierzyły się w finale.
Julia Szymańczyk z 2c przygotowała dla Was film z finału, który możecie zobaczyć na szkolnym kanale youtube.

Autor: Jacek Durski 2016-11-19 12:00
8 Lis 2016

Selfie z księgozbiorem

Selfie z księgozbiorem

W szkolnej bibliotece odbyła się druga edycja konkursu na "Selfie z księgozbiorem". W tym roku zwyciężyła Justyna Dudek, drugie miejsce zajęła Agata Kiera, trzecie Agnieszka Szczerba, natomiast wyróżnienia przypadły Gabrieli Styrkowicz i Bartłomiejowi Kołodziejskiemu.

Oprócz nagród dla osób, które przysłały swoje zdjęcia, postanowiono przyznać nagrody dodatkowe, czyli dla ucznia, który zagłosuje na pracę konkursową zamieszczoną na fanepagu biblioteki szkolnej, oraz tak zwaną "Nagrodę Publiczności". Tym samym "Nagrodę Publiczności", czyli za największą ilość polubień otrzymała Maria Derda, a za udział w zabawie na portalu społecznościowym Facebook nagrodzona została Klaudia Szymańska.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2016-12-01 12:00
31 Paź 2016

Najlepsi uczniowie w Katowicach

Najlepsi uczniowie w Katowicach

Miło nam poinformować, że wśród uczniów i absolwentów X LO znajduje się aż sześcioro laureatów stypendium Prymus przyznawanego przez Prezydenta Miasta Katowice - Marcina Krupę. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni, uzyskali w roku szkolnym 2015/2016 średnią ocen powyżej 5,15 oraz bardzo dobrą i wzorową ocenę zachowania.

Gratulujemy: Magdalenie Bigewskiej, Weronice Bogdał, Monice Gawron, Mateuszowi Gutkowskiemu, Piotrowi Nobisowi, Agnieszce Szczerbie.

Autor: Marcin Kręgiel 2016-10-29 21:00
21 Paź 2016

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej - popularny Dzień Nauczyciela. Z tej okazji klasa 3d przygotowała program artystyczny. Nawiązując do obiadów czwartkowych z epoki Polski Stanisławowskiej, uczniowie i nauczyciele zasiedli przy wspólnym stole. Król Stanisław (w tej roli Marcin Filak z kl. 3e2) i jego dworzanie wznieśli liczne toasty (trunkami zgodnymi ze statutem) na cześć Dyrekcji, profesorów oraz pracowników szkoły. Towarzyszyły temu wiersze i tańce historyczne.

W zgodnej opinii widzów, po raz kolejny nasza młodzież pokazała swoje talenty organizatorskie oraz artystyczne.

Autor: Tomasz Dreinert 2016-10-19 18:00
13 Paź 2016

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły: rok szkolny - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014