Wystaw się w CSW

Wystaw się w CSW

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Natalia Padoł z klasy 3b została laureatką ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW”, którego organizatorem jest Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Konkurs wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych przez toruńskie CSW.  Jest to wydarzenie, które ma na celu stworzenie niezależnym fotografom okazji do zaprezentowania własnej twórczości szerszej publiczności. To także inicjatywa, która ma dać uczestnikom możliwość dzielenia się swoją pasją, zachęcić ich do dalszego rozwijania artystycznych zainteresowań oraz stworzyć okazję spotkania się z osobami o podobnych zamiłowaniach. 

W tym roku zgłosiło się 351 osób. Jury konkursu, Filip Ćwik i Sylwester Rozmiarek wybrało spośród nich 81 laureatów, których prace można będzie zobaczyć w marcu na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. 

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-02-28 11:00
28 Luty 2017

Śląskie Straszki

Śląskie Straszki

Miło nam poinformować, że uczennice z klasy 2a, Marta Romanek i Magdalena Staniek zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Prozatorskiego "Śląskie Straszki - bohaterowie legend, bajek i przywiarek”.

Celem konkursu było zachęcenie twórców prozy, nauczycieli polonistów, studentów, uczniów szkół średnich i inne zainteresowane osoby do napisania krótkiej formy literackiej – opowiadania, bajki lub baśni o treściach opierających się na tradycjach kultury śląskiej. Konkurs przyczynił się także do wzbogacenia folkloru śląskiego poprzez uczynienie straszków śląskich bohaterami ciekawych krótkich form literackich.

Autor: Małgorzata Wyśnik 2017-03-06 12:00
22 Luty 2017

Zwycięstwo w debat oksfordzkich na temat smogu

Zwycięstwo w debat oksfordzkich na temat smogu

17.02.2017r. uczniowie w składzie: Marta Romanek z kl.2a, Julia Kalwarska z 1e, Tomasz Peruń z 1e oraz Piotr Nobis z 3e2 wygrali debatę na temat „Strefy ograniczonej emisji komunikacyjnej (LEZ) sposobem na smog”. Nasza drużyna pokonała zespół z IV LO im. S.Maczka z Katowic. Rywalizacja odbywała się w Parku Naukowo-Technologicznym Eko-Centrum w Katowicach. Zwycięski zespól prowadzony jest przez prof. Arkadiusza Kurka. Dodatkowo Piotr Nobis został nagrodzony tytułem najlepszego mówcy w czasie debat. Gratuluję zwycięzcom! 

Autor: Arkadiusz Kurek 2017-02-17 19:10
17 Luty 2017

Wygrana w półfinale debat oksfordzkich

Wygrana w półfinale debat oksfordzkich

16.02.2017r uczniowie z naszej szkoły w składzie: Marta Romanek z 2a, Magdalena  Bigewska z 3d, Piotr Nobis z 3e2 oraz Tomasz Peruń z 1e uczestniczyli w katowickich debatach oksfordzkich dostając się do finału miejskiego. W półfinale zmierzyli się z IX LO im. H. Sienkiewicza w Katowicach. Tematem debat było „Wolność słowa jest nadużywana w internecie”. Uczniowie prowadzeni przez prof. Arkadiusza Kurka spisali się świetnie wygrywając potyczkę słowną. Serdecznie gratuluję czekając na następne sukcesy. Debaty są prowadzone przez Instytut Regionalny w Katowicach oraz policję miejską.

Autor: Arkadiusz Kurek 2017-02-16 17:00
16 Luty 2017

Sukcesy strzeleckie naszej szkoły

Sukcesy strzeleckie  naszej szkoły

Cztery puchary zdobyliśmy w Szkolnych Zawodach Strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Katowice które odbyły się w czasie ferii na strzelnicy sportowej w Kochłowicach. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła zespołowo I miejsce. Indywidualnie Piotr Bazylewicz zajął II a Michał Wycisk III miejsce. W kategorii nauczycieli Mirosław Galik zajął II miejsce. Poprawiliśmy nasz sukces z 2015 roku kiedy to reprezentacja szkoły zajęła II miejsce zespołowo a nauczyciel I miejsce indywidualnie.

Autor: Mirosław Galik 2017-02-14 05:00
6 Luty 2017

Dzień Kultury Rosyjskiej

Dzień Kultury Rosyjskiej

Tradycyjnie, jak co roku uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Dniu Kultury Rosyjskiej, organizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach.
Nasze uczennice Weronika Bogdał z klasy 3a i Katarzyna Szota z 3d zajęły drugie miejsce w konkursie na temat życia i twórczości Fiodora Dostojewskiego, zaś nasz aktorski duet: Maria Cebo z klasy 3e1 i Paweł Piguła z 2c zaprezentowali fragment ''Zbrodni kary", przygotowany pod kierunkiem dr Lucyny Szczawińskiej.

Serdecznie gratulujemy!!!

Autor: Małgorzata Wyśnik 2016-12-01 12:00
16 Lis 2016

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Udział uczniów naszej szkoły w konkursach - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014