Z Wihajstrem na Industriadę

Co to jest Industriada, nikomu na Śląsku nie trzeba tłumaczyć. Pewnie nie raz, korzystając z tego święta zwiedzaliście mniej lub bardziej przemysłowe zakamarki naszego regionu.

W tym roku i nam udało się wnieść małe co nieco w to przedsięwzięcie. Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach zwróciło się do redaktorów naszej Dziesiątki z propozycją przygotowania tekstów do okolicznościowej jednodniówki Wihajster.

Krótka burza mózgów zaowocowała doborem tematów. Później trzeba było zebrać materiały, przelać myśli na papier, zrobić zdjęcia i przejść przez korektę. Koniec końców powstało siedem ciekawych tekstów i fotoreportaży autorstwa Ewy Mikuły, Dominika Kani, Grzegorza Margalskiego, Klaudii Bady, Magdaleny Kopciuch oraz Jacka Durskiego. W grono tych, którzy Wihajstra zmajstrowali wpisał się jeszcze Tadeusz Caban - autor wyjątkowego logo gazety.

Jednodniówka ŚCDK, która wychodzi w nakładzie 2000 egzemplarzy, rozdawana będzie w czasie Industriady 2014 na Nikiszowcu, w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich, przy Szybie Maciej w Zabrzu oraz podczas Menufaktury w Fabryce Porcelany Bogucice. No i najważniejsze: w holu głównym XLO!

Dumni z naszego dzieła zapraszamy do lektury!

Autor: Jacek Durski 2014-06-12 18:00

Zdjęcia do artykułu

Wihajstra zmajstrowali
Wihajstra zmajstrowaliX Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły: inne - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014