V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich w X LO

18 października 2013 roku w Liceum Paderewskiego odbyła się debata oksfordzka zorganizowana w ramach V Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Wydarzenie swym patronatem objęła absolwentka naszej szkoły, poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Pani Ewa Kołodziej. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z debaty, a także treść listu Pani poseł.

V Śląski Turniej Debat Oksfordzkich to świetna inicjatywa przygotowująca młodzież szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego udziału w życiu publicznym. Turniej, z jednej strony rozwija umiejętność dobrych, spójnych i merytorycznych wypowiedzi – utrwalając przy tym poczucie odpowiedzialności za swoje słowa. Z drugiej strony mobilizuje do słuchania innych oraz kształtuje i wyrabia szacunek do oponentów. Dzięki udziałowi w debatach uczestnicy mają również możliwość przyswoić formę wypowiedzi noszącą znamiona wysokiej kultury osobistej. Dzięki temu, gdy będziemy się pięknie różnić zawsze łatwiej będzie wypracować kompromis – podstawę każdej dojrzałej demokracji.

Udział w V Śląskim Turnieju Debat Oksfordzkich stwarza również świetna okazję do pogłębienia wiedzy o Śląsku oraz daje możliwość spojrzenia na te zagadnienia z wielu stron. Uważam, iż jest to świetny sposób na zaszczepienie miłości i troski do małej ojczyzny w sercach i umysłach młodego pokolenia.

Inicjatywie oraz organizatorom gratuluje pomysłu i jego realizacji oraz życzę kolejnych – z roku na rok coraz lepszych – edycji Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich

Z poważaniem Ewa Kołodziej

Autor: Łukasz Wilk 2013-11-13 21:00

Zdjęcia do artykułu

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014