Ambasadorzy niemożliwego

W dniu 23 października br. Samorząd naszej szkoły wziął udział w konferencji "Ambasadorzy niemożliwego - młodzi dla młodych". Spotkanie zorganizowano w ramach Śląskiego Kongresu Oświaty, który miał miejsce na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Aula Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego wypełniła się przedstawicielami samorządów szkół katowickich. Głos zabrali: Wojewoda Śląski - Zygmunt Łukaszczyk, Śląski Kurator Oświaty - Stanisław Faber, Dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką AWF Katowice - Zbigniew Waśkiewicz, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA - Adrian Kowalski. Swoją działalnością pochwaliły się również Młodzieżowe Rady Miasta z Katowic oraz Gliwic.

Jednak najważniejszymi gośćmi spotkania byli uczestnicy projektu "Z hałdy w Himalaje". To młodzi ludzie, którym wydawało się kiedyś, że są przegrani, że życie nie ma dla nich niczego dobrego do zaoferowania. Jak się okazało, mylili się. Dzięki wsparciu kilku instytucji oraz własnej determinacji, byli w stanie spełnić swoje marzenie. Teraz chcą się podzielić swoją radością z rówieśnikami, zarazić ich wiarą w siebie oraz udowodnić, że "niemożliwe" to tylko słowo. W tym celu napisali list do młodych świata, który w imieniu naszej szkoły podpisali przedstawiciele Samorządu Szkoły.

Autor: Tomasz Dreinert 2013-10-27 21:29

Zdjęcia do artykułu

ambasadorzy niemożliwego 1
ambasadorzy niemożliwego 1
Przedstawiciele samorządu w auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego, konferencja "Ambasadorzy niemożliwego".
ambasadorzy niemożliwego 2
ambasadorzy niemożliwego 2
Przedstawiciele samorządu podpisują list uczestników projektu "Z hałdy w Himalaje".

Miejsce wydarzenia

Uniwersytet Śląski Katowice, ul. Bankowa 12
 

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014