Sukces w konkursie "Obiektywnie Śląskie"

Z dumą informujemy, że nasz uczeń Piotr Juraszczyk z klasy 3e został laureatem IV edycji konkursu „Obiektywnie śląskie”. Jego film Kołem przez Ślonsk zajął III miejsce. Nagrodą jest wycieczka do Brukseli ufundowana przez europosła dra Marka Migalskiego oraz dwudniowy pobyt w jednym z nadleśnictw ufundowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach.

Zwycięzców konkursu wyłoniło jury w składzie: Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz), Adam Sikora (operator filmowy, reżyser, fotograf, malarz), Jacek Joostberens (grafik, dr hab. sztuki, adiunkt w katedrze w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz Marcin Meller (dziennikarz i publicysta).

Celem konkursu było uchwycenie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób tego, co „śląskie”: zarówno śląskiej kultury, tradycji, wartości a także tego, co dopiero się rodzi, powstaje i inspiruje mieszkańców tego województwa; stąd temat tegorocznej edycji: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”.

Współorganizatorem konkursu był Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Marek Migalski. Wielki finał IV edycji konkursu odbył się w katowickim Rondzie Sztuki, na który przybyli uczestnicy konkursu, jurorzy, sponsorzy, patroni medialni i instytucjonalni. Galę finałową swoją osobą uświetnili również: wiceprezydent Katowic Michał Luty, a także rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. Antoni Cygan.

Gratulujemy

Autor: Dariusz Banaś 2013-10-22 20:47

Zdjęcia do artykułu
X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014