Podsumowanie konkursu MBG edycja XXIII

Do finału XXIII edycji (2011/2012) Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic” (klasy III gimnazjalne i I ponadgimnazjalne) przystąpiło: 24 szkół, 50 klas, 1478 uczniów.

Dnia 16 kwietnia 2012 r. odbyła się uroczysta Gala Talentów, na której odbyło się regionalne podsumowanie i wręczenie nagród.

 

Lista laureatów:

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych:

I miejsce w regonie północno-śląskim, a IX w Polsce zajęło Gimnazjum nr 10 w Tychach, klasa 3a, której nauczycielem matematyki jest Pan Marcin Cetnar.

II miejsce w regonie północno-śląskim, a XV w Polsce zajęło Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej, klasa 3c, której nauczycielem matematyki jest Pan Joachim Adamczyk.

 

Klasyfikacja szkół średnich:

I miejsce w regionie północno-śląskim, a zarazem II miejsce w Polsce zajęło I LO im. L. Kruczkowskiego w Tychach, klasa 1e, nauczycielem matematyki w tej klasie jest Pani Joanna Wojtynek.

II miejsce w regionie północno-śląskim, a III w Polsce zajęło VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach, klasa 1c1, której nauczycielem matematyki jest Pani Renata Suchanek.

III miejscew regionie północno-śląskim, a VII w Polsce zajęło VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach, klasa 1d, której nauczycielem matematyki jest również Pani Renata Suchanek.

 

HONOROWY PATRONAT nad naszą uroczystością objął Śląski Kurator Oświaty - mgr Stanisław Faber.

 

FUNDATORAMI nagród w konkursie byli:

  • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach
  • Miasto Ogrodów
  • firma ALINEX w Rudzie Śląskiej
  • International House
  • szkoła języków obcych Profi - Lingua
  • księgarnie MATRAS

 

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, życzymy  zwycięzcom dalszych sukcesów i zapraszamy do kolejnej XXIV edycji konkursu w przyszłym roku.

Autor: Marta Mały 2012-05-09 18:56 Edycja: 2013-09-28 11:40

Zdjęcia do artykułu


X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Nasze konkursy. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014