Wigilia dla Samotnych

Wigilia dla Samotnych - wydarzenie organizowane w Polsce już od dobrych kilku lat, wszystko zaczęło się w Katowicach na ulicy Tysiąclecia, od zaproszenia jednej osoby do zjedzenia wspólnie posiłku przy wigilijnym stole.

Dziś o fundacji wie już niemal cała Polska, wolontariusze wielu miast naszego kraju co roku organizują wydarzenia na kilka tysięcy osób, podczas których każdy, kto czuje się samotny lub jest w potrzebie może liczyć na „wolne miejsce” przy stole. Tegoroczna Wigilia niestety nie może odbyć w pierwotnej formie, z uwagi na zaistniałą sytuację na świecie. Fundacja jednak nie poddaje się i za wszelką cenę chce dostarczyć każdemu, kto uprzednio zgłosi się jako osoba potrzebująca ciepły symboliczny posiłek wigilijny.

Nasza szkoła po raz kolejny postanowiła pomóc fundacji zbierając potrzebne produkty żywnościowe do przygotowania posiłków. Razem zebraliśmy kwotę, za którą mogliśmy zakupić 190 kg mąki, 30 kg cytryn, 15 kg mandarynek i masę słodyczy, które z pewnością osłodzą każdemu wigilijny wieczór po kolacji.

Warto, szczególnie w obecnych czasach, myśleć o osobach, które niestety z różnych powodów nie są w stanie spędzić Wigilii w gronie najbliższych i zjeść wspólnie kolacji. Oczywiste jest, że dostarczenie posiłków do domów osób potrzebujących nigdy nie zastąpi im przyjścia i spędzenia kilku godzin w gronie innych ludzi, ale na pewno każda z tych osób poczuje się lepiej wiedząc, że nawet w dobie pandemii ktoś o nich pomyślał.

Autor: Zuzanna Szwejda 3a 2020-12-23 20:00

Zdjęcia do artykułuGotowe paczki paczki czekają na Wigilię
30 kg cytryn, 15 kg mandarynek
30 kg cytryn, 15 kg mandarynek
190 kg mąki
190 kg mąkiX Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014