Kamila Zarzycka

Moją przygodę z gimnastyką artystyczną zaczęłam w wieku 4 lat. Początkowo trenowałam w Jaworznie. Gdy moja trenerka zrezygnowała z pracy w sekcji Jaworznickiej aby całkowicie poświęcić się swojemu klubowi "UKS Dąb Katowice", jako jej zawodniczka odeszłam razem z nią.

Treningi odbywały się 5 razy w tygodniu po ok. 3-4 godz. Przed ważnymi zawodami odbywały się dodatkowe treningi w weekendy. Było to męczące ale niczego nie żałuję. Co roku stawałam na podium Mistrzostw Śląska.

Zakwalifikowałam się do małej olimpiady, na której dostałam się do finału w układzie z obręczą. W 2015 r. zakwalifikowałam się do Mistrzostw Polski kl. III gdzie dostałam się do finału z obręczą i skakanką. W mistrzostwach Polski oraz Małej Olimpiadzie biorą udział tylko 32 najlepsze zawodniczki z całej Polski, więc sama kwalifikacja to bardzo duże osiągnięcie.

W czasie przygotowań do ważnych zawodów zdarzało się że musiałam opuszczać szkołę. Swoją przygodę skończyłam w 7 klasie aby skupić się na nauce. Teraz gdy chodzę do pierwszej klasy, nadal jeżdżę na halę by pomagać trenerce. Obserwuję jak dziewczyny robią postępy. W przyszłości chciałabym zostać trenerem gimnastyki artystycznej.

Dodam, że podczas mojej przygody z gimnastyką ukończyłam również szkołę muzyczną I stopnia.

Autor: Jacek Durski 2020-06-25 11:00

Zdjęcia do artykułu

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014