Półtora roku z POWERem!

30 kwietnia, po półtora roku intensywnych działań,  kończymy realizację projektu „Nauczanie języków obcych na miarę XXI wieku”.

W ramach projektu 3 nauczycieli języków obcych wzięło udział w szkoleniach we Włoszech, na Malcie oraz w Hiszpanii. Uczestnicy nabyli nowe umiejętności metodyczne oraz zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie nauczania języków obcych i kultury, którymi później podzielili się z innymi nauczycielami. Przeprowadziliśmy liczne warsztaty dla zespołu języków obcych i rady pedagogicznej oraz lekcje otwarte, a także warsztaty dla nauczycieli z innych szkół. Opracowaliśmy materiały dydaktyczne i konspekty zajęć, przebudowaliśmy rozkłady materiałów i programy autorskie. Odbyło się kilkaset lekcji z wykorzystaniem umiejętności nabytych na szkoleniach, uczniowie zrealizowali kilka projektów, a nowe kompetencje wykorzystano także podczas Dnia Języków Obcych.

Celem projektu było podniesienie wyników nauczania języków obcych oraz innych przedmiotów nauczanych przez nauczycieli języków obcych, tak aby wyrównać szanse edukacyjne uczniów i umożliwić im odniesienie sukcesu zawodowego, edukacyjnego i społecznego. Projekt, dofinansowany z Funduszy Europejskich  w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, był realizowany od września 2017  do kwietnia 2019 roku.

Dofinansowanie projektu z UE: 33 521,80 zł.

Przykładowe materiały dydaktyczne dostępne są pod adresem:
https://drive.google.com/open?id=1D5l4_iCYEpvtxYiA2HMgaBLcrVNTJI6-

Autor: Anna Dziechciarz 2019-04-29 14:00

Zdjęcia do artykułuX Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Projekt PO WER. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014