Filip Bałazy

„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie”

Dlatego moje nie jest, bo z przygodą jestem na ty od najmłodszych lat. Wszystko za sprawą harcerstwa i mojej drużyny, w której jestem można powiedzieć od urodzenia. Wszystkim dookoła harcerstwo kojarzy się ze słodkimi dzieciaczkami, które roznoszą i sprzedają ciastka po domach oraz przeprowadzają starsze osoby przez ulicę, a wszystko za sprawą amerykańskich filmów, ale gdy wejdzie się w ten „inny świat” przekona się, że to dzięki tej organizacji człowiek nabywa umiejętności, doświadczenia oraz zawiera przyjaźnie na całe życie.

Mam wiele pasji: harcerstwo, żeglarstwo, historia, turystyka oraz teatr i aktorstwo (dwie ostatnie bardzo polubiłem podczas nauki w naszym Liceum).

Harcerstwo zaraziło mnie żeglarstwem, dzięki któremu zwiedziłem dużo zakątków świata, Europy oraz Polski widziane od strony wody. Pływanie pod wielkimi i małymi żaglami to wielkie przeżycie, ale jako harcerz 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej razem z moimi przyjaciółmi poznajemy rzeki organizując spływy. Do niedawna byłem załogowym załogi jungów „Morski Statek Widmo”, gdzie przez 5 lat poznałem najlepszych ludzi w całym ZHP. Dzięki harcerstwu mogę rozwijać pozostałe swoje pasję: historię i aktorstwo przez organizację inscenizacji historycznej „Wieża 39” oraz turystykę przez coroczne obozy, spływy i rejsy. To wszystko połączyły studia, które pozwoliły dalej rozwijać swoje zainteresowania. Kierunek Turystyka Historyczna okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu na co dzień robię to co lubię.

Autor: Joanna Baca 2019-01-30 11:00

Zdjęcia do artykułu
X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014