O flanerach, slackerach i nie tylko.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Śląskim Festiwalu Nauki. 

Klasa 2a wzięła udział w warsztatach „Energia miasta  - schron literatury”, które poprowadziła pani dr Magdalena Piotrowaska-Grot z Uniwersytetu Śląskiego. Młodzież miała okazję przyjrzeć się miastu z perspektywy literatury. Poznać przykłady symbiozy życia miasta, „miejskiej energii” z wybranymi tekstami literatury, które powstały w XIX i XX w.

Klasa 1b wysłuchała wykładu "Jak oceniać ruchy oczu?", w trakcie którego pani mgr Sylwii Stolarczyk zaprezentowała metody badania ruchów oczu oraz przybliżyła słuchaczom niektóre dysfunkcje okulomotoryczne. Klasa dowiedziała się także, jak zaburzenia ruchów oczu mogą wpływać na naukę i zdolność czytania.

Natomiast członkowie szkolnego Koła Psychologii Społecznej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Bohater dnia codziennego". Pani dr Ewa Leśniak-Berek przedstawiła  tematykę ważnych obszarów społecznego funkcjonowania jednostki, grup i społeczności. Uczestnicy w trakcie warsztatów mieli okazję do odkrywania zasobów, identyfikowania potrzeb i poszukiwania rozwiązań trudności w codziennym funkcjonowaniu społecznym.

Pozostałe klasy pierwsze i drugie korzystały z prezentacji przygotowanych przez śląskie wyższe uczelnie.

Autor: Dariusz Banaś 2019-01-14 19:00

Zdjęcia do artykułu
Miejsce wydarzenia

Międzynarodowe Centrum Kongresowe Polska, Katowice, plac Sławika i Antalla 1
 

Akademickie X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Warsztaty - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014