Emilia Marniok

Hej, mam na imię Emilia i jestem uczennicą klasy 2A, ale kojarzyć mnie możecie jako tą łysą, która zdecydowanie zbyt głośno wyraża swoje opinie na korytarzu. Mam do siebie duży dystans, ale uparcie interesuję się poważnymi dziedzinami: historią, muzyką i literaturą. Jak na rasowego humana przystało, bardzo dużo piszę. Tworzę teksty które, o dziwo, doprowadzają mnie na rozmaite konkursy.

W ubiegłym roku szkolnym mój monodram the ode of a broken heart zdobył wyróżnienie w rybnickim Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim, a niespełna kilka tygodni później zdobyłam III miejsce w tyskim konkursie MISH-MASH.
W grudniu 2018 r. zostałam uhonorowana dwiema nagrodami w Wojewódzikim Turnieju Artystycznym. Zajęłam pierwsze miejsce w kategorii poetyckiej i trzecie miejsce w kategorii małych form literackich.
Na początku września dostałam zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną do Uniwersytetu Najlepszych, programu, który zapewnia indywidualny tutoring uczestnikom. Dziś jestem jedną z  trzydziestki uczestników pierwszej edycji programu, moim opiekunem jest Pan doktor habilitowany, poeta i krytyk literacki, Grzegorz Olszański.

Autor: Magdalena Sutor 2019-01-14 14:00

Zdjęcia do artykułuEmilia Marniok

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014