Weronika Mołczan

Mam sporo pasji. Od 8 lat trenuję piłkę siatkową i siatkówkę plażową. Ten sport sprawia, że potrafię odciąć się od codziennych obowiązków i czuję, że kiedy jestem na boisku mogę wszystko. Zainteresowania siatkarskie rozwinęłam dzięki uczęszczaniu na zajęcia w UKS Sokół’43 Katowice, a później kontynuowałam w sportowym gimnazjum. Mam w tym obszarze kilka sukcesów: 3 miejsce w Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej, 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej, wielokrotne powołania do kadry wojewódzkiej, a także ogólnopolskich turniejów siatkarskich. Jestem również zagorzałym kibicem footballu amerykańskiego, koszykówki i piłki nożnej. Zdarza mi się nie spać po nocach i śledzić wyniki moich ulubionych drużyn zza oceanu.

Jestem uczennicą klasy medialnej E, w której mogę rozwijać zainteresowania w zakresie politologii, tematów społecznych oraz mediów. W XLO mogę kształtować pasje społeczne oraz językowe, szczególnie ważne są dla mnie debaty oksfordzkie, w których uczestniczę od roku. Udział w nich pozwolił mi znacząco poprawić zdolności w konstruowaniu wypowiedzi, retorykę oraz oswoił z wystąpieniami publicznymi, poszerzył też wyobraźnię i gotowość do zdobywania coraz większej wiedzy. Jest to również wspaniała forma współzawodnictwa.

Nauka w klasie medialnej rozbudziła zainteresowania związane z montażem obrazu. Tworzę krótkie filmy, co sprawia mi dużą radość i utrwala znajomość grafiki komputerowej. Mogę w ten sposób tworzyć wspaniałe, multimedialne pamiątki ze szkolnych wyjazdów.
Uwielbiam podróżować i poznawać ludzi co znacząco umożliwiają szkolne wymiany. Ponadto działam w szkolnym Kole Psychologii Społecznej. Nauczyłam się tam, że jesteśmy dobrymi ludźmi na tyle, na ile potrafimy pomóc innym. Wolontariat był zawsze bliski memu sercu.
W przyszłości chciałabym realizować się na wielu płaszczyznach, jednak szczególnie interesuje mnie polityka, geopolityka, prawo i stosunki międzynarodowe. Klasa medialna doskonale umożliwia mi pogłębianie i kształtowanie zainteresowań. Nie chciałabym jednak porzucać mojej pasji, którą jest sport i na pewno nie zabraknie go na żadnym etapie życia. Jeszcze nie mam konkretnych planów na studia, jednak wiem, że cokolwiek wybiorę będzie to sprawiało mi przyjemność.

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-04 11:00

Zdjęcia do artykułuPiąte miejsce w wojewódzkich debatach oksfordzkich


Podczas III Przeglądu Spotów Profilaktycznych w ramach IV Katowickiego Święta Profilaktyki


Trzecie miejsce w konkursie o wiedzy samorządowej


Trzecie miejsce w debatach organizowanych przez KW Policji o bezpieczeństwie


Na szkolnym Kole Fotograficznym


Z drużyną siatkarską


Z drużyną siatkarską


Z drużyną siatkarską


Podczas Warsztatów Prawnych w Warszawie

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014