Mateusz Banaszczyk

Od lat interesuję się montażem obrazu oraz grafiką. Wszystko zaczęło się od podkradania kamery mojemu tacie i kręcenia własnych filmów. Z czasem zaangażowałem się w produkowanie projektów wideo dla mojej idolki – Katy Perry. Przez kilka lat wraz z ludźmi z całego świata tworzyłem urodzinowe życzenia dla wokalistki. Sprawiało mi to dużą przyjemność i umożliwiało pracę w międzynarodowym zespole. Dziś zajmuję się tworzeniem grafiki i montowaniem materiałów na zlecenie.

Ukończyłem klasę medialną E, w której mogłem rozwijać zainteresowania w zakresie montażu filmu. Podczas edukacji w X LO byłem też zaangażowany w działalność szkolnego Koła Psychologii Społecznej. Razem z ludźmi z Koła realizowałem różne ciekawe projekty, np. Przegląd Spotów Profilaktycznych, w którym młodzież z Katowic mogła prezentować krótkie spoty dot. bezpieczeństwa. Projekt PS Vitae, m.in. mojego autorstwa, wygrał ogólnopolski konkurs profilaktyczny organizowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Zdrowia w 2017r. Nasza szkoła otrzymała za pierwsze miejsce sprzęt o wartości 24 000 zł, a autorzy projektu nagrody finansowe.


Obecnie studiuję na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Architektura Informacji, gdzie uczę się formułować treści w sposób przejrzysty i wygodny do przyswojenia dla odbiorców mediów elektronicznych. 

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-02 20:00

Zdjęcia do artykułuZdjęcie z idolką


Podczas organizacji III Przeglądu Spotów Profilaktycznych w ramach IV Katowickiego Święta Profilaktyki Katowice 2018


Ekipa z Koła Psychologii Społecznej podczas III Przeglądu Spotów Profilaktycznych w ramach IV Katowickiego Święta Profilaktyki Katowice 2018


Podczas wydarzeń Koła Psychologii wcielałem się w rolę konferansjera


Z ekipą Koła Psychologii Społecznej w Warszawie.


Zdjęcie z idolką


Ogólnopolski konkurs "Szkoła wolna od używek" Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia - pierwsze miejsce w roku 2017.


Na gali rozdania nagród w Hotelu Marriott w Warszawie

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014