Artur Mikołajczyk

Tworzeniem filmów zająłem się, gdy miałem 13 lat. Szybko polubiłem wszystko co z tym związane, od planowania nagrań, aż po rozległą postprodukcję. To co szczególnie mi się w tym podoba to nieograniczona kreatywność, a także nieustanna nauka. Dzięki temu, że od początku wszystkiego uczę się sam lub z pomocą poradników znalezionych w Internecie, sprawiło że zainteresowałem się także fotografią, grafiką komputerową i wszelkimi social mediami oraz ich działaniem.

Duże znaczenie dla tej filmowej pasji ma dla mnie XLO. Chodź brzmi to jak słaba reklama, to właśnie tutaj zacząłem się w pełni twórczo realizować, a moje produkcje zaczęły wygrywać liczne konkursy. Wśród sukcesów z ostatnich 2 lat można wymienić: Ogólnopolski konkurs Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia Szkoła wolna od używek – pierwsze miejsce; ogólnopolski konkurs Politechniki Gdańskiej i Departamentu Stanu USA w ramach projektu Wspólna przestrzeń – wspólna sprawa – trzecie miejsce; ogólnopolski konkurs w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu organizowany przez FDDS i NASK Polska - piąte miejsce; Wojewódzki Konkurs Mam talent na bezpieczeństwo – wyróżnienie; miejski konkurs kampanii Miejska Dżungla – pierwsze miejsce.


Pomysły na filmy zwykle same wpadają mi do głowy. Jeśli jednak potrzebuję inspiracji lub motywacji lubię sięgać do materiałów Rory'ego Kramera, Devina Grahama czy Casey'ego Neistata. Nie mam ulubionych tematów, ani form. Biorę udział we wszystkim, gdzie można zabrać kamerę i stworzyć film. Często dokumentuję szkolne wydarzenia, szczególnie te organizowane przez Koło Psychologii Społecznej, do którego należę.
W przyszłości bardzo chciałbym zostać scenarzystą lub reżyserem, ale czy się to uda... zobaczymy :)

Autor: Marcin Kręgiel 2019-01-02 20:00

Zdjęcia do artykułuPodczas kręcenia materiału w trakcie Maratonu Pisania Listów Amnesty International


Pierwsze miejsce w konkursie kampanii "Miejska Dżungla" w 2018r.


Z ekipą Koła Psychologii Społecznej na III Przeglądzie Spotów Profilaktycznych w ramach IV Katowickiego Święta Profilaktyki Katowice 2018


Na wakacjach


Wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie "Mam talent na bezpieczeństwo" w 2018r.


Podczas dnia maturzysty


Trzecie miejsce w ogólnopolskim projekcie "Wspólna przestrzeń - wspólna sprawa" w 2017r.

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014