Jak warsztaty – to tylko z fachowcem

Mieliśmy okazję poznać osobę żywiołową, potrafiącą nawiązać świetny kontakt ze słuchaczami. Wciągnąć ich w dyskusję. Naszym gościem była Anna Cieplak. Dzięki Niej, dowiedzieliśmy się jak poszukiwać najlepszych tematów. Jak je przygotować. Jak szukać wydawców. Każdy materiał ilustrowany był interesującymi przykładami z doświadczenia publicystki.

W warsztatach uczestniczyła klasa 2e (medialna) oraz uczniowie zainteresowani przygotowaniem tegorocznego „Wihajstra”. Kolejne spotkanie z dziennikarką, które odbędzie się w styczniu, będzie pierwszym w cyklu mającym pomóc naszym redaktorom „Wihajstra” stworzyć jeszcze lepsze materiały.

Anna Ciepak – działaczka kultury, dziennikarka, pisarka. Związana z „Krytyką Polityczną”, autorka książek. Wielokrotnie nagradzana (min. Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza, Nagrodą Conrada) oraz nominowana do prestiżowych nagród. Ostatnio do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „Lata powyżej zera”. Obecnie, współpracuje z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach.

Autor: Jacek Durski 2018-12-12 23:00

Zdjęcia do artykułu
Akademickie X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Warsztaty - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014