Uniwersytet Najlepszych

24 października 2018 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się inauguracja programu „Uniwersytet Najlepszych”, do którego zakwalifikowała się uczennica Emila Marniok z kl. 2a.

Projekt w ma na celu rozwijanie zainteresowań najzdolniejszych mieszkańców Katowic, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pokazanie im bogatej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego oraz zachęcenie do podjęcia studiów w stolicy województwa śląskiego. Jego uczestnicy pod opieką i przy wsparciu tutora – pracownika naukowego Uczelni, podejmą próbę rozpoznania swoich zainteresowań i predyspozycji oraz wyznaczą ścieżkę rozwoju osobistego i naukowego.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie oraz ich tutorzy, a także prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów UŚ,  pan Waldemar Bojarun, Wiceprezydent Miasta Katowice oraz pani Grażyna Burek, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

Organizatorami projektu są: Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Urząd Miasta Katowice, a współorganizatorami: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 w Katowicach oraz Pałac Młodzieży w Katowicach.

Autor: Joanna Baca 2018-10-29 12:00

Zdjęcia do artykułu
Miejsce wydarzenia

Uniwersytet Śląski Katowice, u. Bankowa 14
 

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014