Spotkanie z ciekawym aktorem

Dariusz Chojnacki, kiedy akurat nie gra w teatrze albo nie kręci kolejnego filmu, lubi słuchać muzyki, przesiadywać w sklepie z winylami i oglądać mecze ukochanego Górnika.

16 kwietnia znalazł czas aby wpaść do naszej szkoły (przyjaźnimy się od kilku lat ) i porozmawiać z uczniami klasy 1d o swoich pasjach, pracy w teatrze i na planie filmowym, właśnie powstałej scenie jazzowej, wspaniałej rodzinie, wyznawanych wartościach i jeszcze wielu  innych sprawach.

Dariusz Chojnacki jest jednym z najbardziej utalentowanych i charakterystycznych aktorów Teatru Śląskiego. Pracę rozpoczął tam w 2009 roku od występów w spektaklach „Zagraj to jeszcze raz, Sam” i „Poskromienie złośnicy”'. Ale tak naprawdę dla śląskiej publiczności odkrył go Robert Talarczyk, obsadzając aktora w roli Bohatera w '”Piątej stronie świata” według książki Kazimierza Kutza z 2013 roku. Zachwycił wszystkich tą rolą i znajomością śląskiej gwary, która była jego pierwszym językiem. Zgarnął za nią Złotą Maskę dla najlepszego aktora.

Autor: Lucyna Szczawińska 2018-04-16 09:29

Zdjęcia do artykułu


X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Warsztaty - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014