W czas rekolekcji – o kuszeniu

26 marca w Domu Kultury w Bogucicach młodzież naszego liceum obejrzała przedstawienie, na które złożyły się dwa spektakle, przygotowane przez Grupę Teatralną X LO pod kierunkiem prof. Lucyny Szczawińskiej.

Pierwszym była premiera jednoaktówki  Mariana Hemara pt. „Ostatni tren” - o szczególnej pokusie, jakiej według poetyckiej wizji autora poddany miał być Jan Kochanowski. W roli Jana z Czarnolasu wystąpił Sergiusz Nowakowski z kl. 1d, w roli jego żony Doroty – Wiktoria Kopczyńska z kl.1d,  a w roli Anioła Poezji - Sara Sołtys z kl. 1d.

„Szkaradne gęby stygmatyka”to tytuł drugiego przedstawionego spektaklu. Scenariusz jest dziełem  Natalii Szczypiór z kl. 1d. Traktuje  o kuszeniu św. Ojca Pio. Powstał jesienią ubiegłego roku i został zrealizowany na Ogólnopolski Teatralny  Przegląd Żywotów Świętych, gdzie zdobył 1 nagrodę. Wystąpili w nim: Mateusz Skiba z kl. 1d w roli Ojca Pio oraz  Zofia Anton z kl. 1d, Magdalena Halaba z kl. 1b, Martyna Kieruzel z kl. 1b, Daria Klimasara z kl. 1d, Zuzanna Kłosek z kl. 1d, Wiktoria Kopczyńska z kl. 1d,  Oliwia Leń z kl. 1d, Paulina Rigoll z kl. 1d, Kamil Słota z kl. 1d, Justyna Suchenek z kl. 1d,Paulina Szczepańska z kl. 2b, Magdalena Szydło z kl. 1b oraz autorka Natalia Szczypiór.

Gratulujemy młodym artystom!

Autor: Lucyna Szczawińska 2018-03-26 09:20

Zdjęcia do artykułu


X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły: rok szkolny - X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014