Bohaterowie z XLO

Tegoroczna absolwentka - Edyta Sperling oraz uczeń klasy 2e - Bartłomiej Kretkowski zostali laureatami akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Młody Bohater. W ubiegłym roku wykazali się empatyczną i bohaterską postawą ratując kolegę, który stracił przytomność na przystanku. Za swoją postawę i gotowość do niesienia pomocy zostali odznaczeni medalami podczas uroczystości w jednostce Biura Operacji Antyterrorystycznych w Warszawie.

Pełna relacja: https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16149,Akcja-Mlody-Bohater-ma-juz-rok.html

Po uroczystości wręczenia medali, znajdujące się na miejscu pojazdy na cześć Młodych Bohaterów uruchomiły syreny i sygnały świetlne. Następnie, funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych przeprowadzili pokaz dynamiczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności i wyszkolenie. Młodzież i rodzice obejrzeli między innymi desant ze śmigłowca, działania psów policyjnych i akcję zatrzymania uciekających bandytów.
Na koniec imprezy, Młodzi Bohaterowie mogli swobodnie zapoznać się ze sprzętem służb podległych MSWiA. Czekały na nich również liczne atrakcje, takie jak celowanie strumieniem wody do celu możliwość przymierzenia policyjnego wyposażenia. (tekst ze strony MSWiA)

Autor: Marcin Kręgiel 2017-06-07 19:00

Zdjęcia do artykułuZdjęcia ze strony MSWiA


Zdjęcia ze strony MSWiA


Zdjęcia ze strony MSWiA


Zdjęcia ze strony MSWiA


Zdjęcia ze strony MSWiA


Zdjęcia ze strony MSWiA


Zdjęcia ze strony MSWiA

Miejsce wydarzenia

Warszawa, Puławska 148 Warszawa, Puławska 148
 

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014