Jubileuszowa SZPALTA 2016

W tym roku po raz dziesiąty gościliśmy w naszych progach młodych dziennikarzy z całego województwa. X Wojewódzki Przegląd Pism Uczniowskich SZPALTA oraz Wojewódzki Konkurs Dziennikarski SZPALTA Junior zorganizowane zostały przez X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Podobnie jak w latach wcześniejszych patronat nad imprezą objęli: Instytucja Kultury – Katowice Miasto Ogrodów, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach (dawniej ŚCDK) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Wydział Informatyki i Komunikacji, kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna).

Dr Dorota Konieczna (UE Katowice) rozpoczęła tegoroczną imprezę wykładem na temat dziennikarstwa internetowego i nowych mediów.

Kolejnymi, stałymi już puntami programu były wzajemna ocena gazet przez uczestników przeglądu, rozwiązanie zadania konkursowego oraz odpowiedzi na pytania od jury.

Nad całością czuwali opiekun przeglądu Jacek Durski oraz jury w składzie Kamila Cichy (UE Katowice), Katarzyna Czapla-Durska (PBW Katowice) oraz Ewa Stępniewicz – Wiceprezes Zarządu VIS Media Sp. z o.o.

Pierwsze miejsce zdobyła redakcja IB Review z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach; drugie Rabarbar z I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowskich Górach natomiast trzecie Akant z VI Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach.

Redakcja Dziesiątki, jako organizatorzy była oceniana, jednakże nie stawała do klasyfikacji konkursowej.

Fundatorami nagród byli VIS Media Sp. z o.o., Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach, Wydział Promocji Miasta Katowice oraz Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Jubileuszowy Wojewódzki Przegląd Pism Uczniowskich SZPALTA 2016 był wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Była to ostatnia edycja tej imprezy.

Wszystkim współpracującym z nami przez te lata osobom, instytucjom a przede wszystkim uczestnikom, serdecznie dziękuję.

Jacek Durski

Autor: Jacek Durski 2016-12-10 13:00

Zdjęcia do artykułu

Rozpoczęcie przeglądu
Rozpoczęcie przeglądu
Opiekun przeglądu - Jacek Durski
Ocena gazet
Ocena gazet
Redakcja Dziesiątki
Pytania jury
Pytania jury
Czas dla mediów
Czas dla mediów
Wywiad dla Radio Katowice
Ocena gazet
Ocena gazet
A co u konkurencji?
Rabarbar
Rabarbar
Redakcja Dziesiątki
Redakcja Dziesiątki
Podziękowania
Podziękowania
Dyrektor Barbara Nowak oraz Jacek Durski
IB re-view
IB re-view
Rozwiązywanie zadań konkursowych
Pytania jury
Pytania jury
IB Re-view
IB Re-view
Stoisko zwycięskiej gazety


Wspólna fotografia zwycięzców, jury oraz organizatorów

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Nasze konkursy. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014