Oliwia Dąbrowska

Moją pasją jest strzelectwo sportowe. Zainteresowanie tą dyscypliną obudził we mnie mój tata, który odniósł na tym polu wiele sukcesów.

Jestem zawodniczką klubu Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy już ponad dwa lata. Pomimo tego iż trenuję dosyć krótko,mam na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Moim pierwszym sukcesem z pewnością było dostanie się do kadry narodowej. Wywalczyłam srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pistolecie pneumatycznym oraz złoty medal na Mistrzostwach Śląska - również w pistolecie pneumatycznym. Wcześniej jako młodsza zawodniczka zdobyłam srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w pistolecie sportowym.

Obecnie przygotowuję się do zawodów kwalifikacyjnych, z których zostanie wyłoniona kadra zawodników na Mistrzostwa Europy. Poza strzelectwem mam też inne pasje,lecz nie jestem w stanie ich realizować, ponieważ większość czasu zajmują mi treningi i wyjazdy na zawody. Kiedy znajdzie się chwila wolnego czasu jeżdżę na nartach, robię zdjęcia oraz czytam książki.

Moim największym marzeniem jest reprezentować Polskę w strzelectwie sportowym na igrzyskach olimpijskich.

Autor: Administrator 2015-12-15 13:00

Zdjęcia do artykułu
X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

..::XLO online::... All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014