Pożegnanie klas maturalnych

Jak co roku szkoła żegnała klasy trzecie, które w maju zdają egzamin dojrzałości. Pożegnanie odbyło się na sali gimnastycznej w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, uczniów oraz licznie zgromadzonych rodziców. Pierwsza część oficjalna to przemówienie dyrektora szkoły, który w elegancki sposób pożegnał absolwentów oraz wręczył najważniejsze nagrody dla odchodzących maturzystów oraz świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodę Absolwenta Liceum z najwyższą średnią ocen otrzymał Wojciech Korczyński, Laur Paderewskiego za promowanie dobrego imienia szkoły w regionie oraz kraju dostał Łukasz Probierz natomiast mistrzem przedmiotów przyrodniczych został Karol Krzysztofowicz. Wręczono także szereg nagród dla sportowców reprezentujących liceum oraz podziękowania dla rodziców za paroletnią współpracę. Drugą część przygotowała klasa 2a przedstawiając tzw. wesołą szkołę poprzez piosenki, scenki oraz rap do którego tekst sami napisali. Reszta świadectw została rozdana absolwentom w salach przez wychowawców. Dla wszystkich absolwentów czekała miła niespodzianka w formie tabla ze zdjęciami wszystkich uczniów klas trzecich oraz grona pedagogicznego.

Autor: Arkadiusz Kurek 2008-04-28 19:00
28 Kwie 2008

Wyróżnienia w konkursie poezji niemieckiej

Uczniowie z naszej szkoły prowadzeni przez nauczyciela języka niemieckiego Arkadiusza Kurka - Krzysztof Pytel oraz Jan Ociepka zdobyli wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Katowicach. Serdecznie gratuluję!

 

adres II LO im Konopnickei Katowice

Autor: Arkadiusz Kurek 2008-04-22 17:53
22 Kwie 2008

Nagroda w konkursie recytatorskim

Uczeń klasy 2e Krzyszof Pytel zdobył 3 miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji i prozy Josepha von Eichendorffa zorganizowanym w ramach obchodów III Dni Kultury Niemieckiej w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. Nauczycielem prowadzącym laureata jest Arkadiusz Kurek.

 

adres VIII LO im  Skłodowskiej Curie Katowice

Autor: Arkadiusz Kurek 2008-04-22 17:47
22 Kwie 2008

Wymiana polsko-belgijska

W miesiącu kwietniu grupa 16 uczniów pod opieką Tomasza Dreinerta oraz Jarosława Kabzy przebywała w ramach wymiany w Nivelles w Belgii.
Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Nivelles, Waterloo, Brukseli oraz Brugii. Uczestnicy poznawali kulturę Belgii, lokalne obyczaje i kuchnię belgijską. Językiem wymiany był angielski. Goście belgijscy przyjadą do nas w tym roku, w październiku.

 

adres Nivelles Belgia

Autor: Arkadiusz Kurek 2008-04-20 13:15
20 Kwie 2008

RIMUN 2008 - Włochy

W dniach 2-10 kwietnia 2008r. grupa 18 uczniów naszej szkoły pod opieką Moniki Cetnarskiej, Joanny Banaś oraz Bożeny Czakańskiej uczestniczyła w realizacji międzynarodowego projektu Rimun w Rzymie (Rome International Model United Nations). Uczniowie brali aktywny udział w symulacjach obrad ONZ, reprezentując przypisane im wcześniej kraje. Pisali rezolucje, omawiali i rozwiązywali ważne dla świata problemy, a to wszystko w języku angielskim. W wolnych chwilach zwiedzali Rzym, próbowali tamtejszej kuchni i dobrze się bawili w gronie rówieśników przybyłych na konferencję m.in. z Cypry, Węgier, Niemiec Szwecji, Rosji. Wrócili do Polski bogatsi nie tylko o nowe doświadczenia, ale również o nowe przyjaźnie.

 

adres Rzym Włochy

Autor: Arkadiusz Kurek 2008-04-14 18:46
14 Kwie 2008

IZOP - wymiana polsko-niemiecka

W dniach 31.03.2008-05.04.2008 szkoła nasza gościła uczniów oraz nauczycieli ze szkoły niemieckiej z Wildeshausen w ramach projektu międzynarodowego IZOP. Koordynatorem projektu ze strony polskiej jest nauczyciel języka niemieckiego Arkadiusz Kurek.Głównym zadaniem było poznanie oraz zastosowania techniki słonecznej na przykładzie firmy "Paradigma" mieszczącej się w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie nie tylko wysłuchali wykładu o nowoczesnych źródłach energii lecz także zobaczyli jak działają kolektory słoneczne w szkole podstawowej w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach przy ogrzewaniu basenu oraz w spółdzielni mieszkaniowej w Katowicach przy ogrzewaniu bloku mieszkalnego. Następnym zadaniem było napisanie artykułów na temat zwiedzanych obiektów, które ukażą się niebawem w polskim "Dzienniku Zachodnim" jak i w czasopiśmie niemieckim. Młodzież niemiecka jak i nauczyciele goszczeni byli przez rodziny polskie. W czasie wymiany uczniowie zwiedzili stare zabytki Krakowa, Muzeum w Oświęcimiu oraz Brzezińce oraz oczywiście Katowice. W czerwcu młodzież z naszej szkoły pojedzie do Niemiec w ramach projektu i będzie pisała artykuły o przedsiębiorstwie niemieckim.

Przeczytaj artykuł zamieszczony w Dzienniku Zachodni: pdf

 

adres Wildeshausen Niemcy

Autor: Arkadiusz Kurek 2008-04-05 17:32
5 Kwie 2008

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Z życia szkoły - X LO im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014