X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

O flanerach, slackerach i nie tylko.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Śląskim Festiwalu Nauki. 

Klasa 2a wzięła udział w warsztatach „Energia miasta  - schron literatury”, które poprowadziła pani dr Magdalena Piotrowaska-Grot z Uniwersytetu Śląskiego. Młodzież miała okazję przyjrzeć się miastu z perspektywy literatury. Poznać przykłady symbiozy życia miasta, „miejskiej energii” z wybranymi tekstami literatury, które powstały w XIX i XX w.

Klasa 1b wysłuchała wykładu "Jak oceniać ruchy oczu?", w trakcie którego pani mgr Sylwii Stolarczyk zaprezentowała metody badania ruchów oczu oraz przybliżyła słuchaczom niektóre dysfunkcje okulomotoryczne. Klasa dowiedziała się także, jak zaburzenia ruchów oczu mogą wpływać na naukę i zdolność czytania.

Natomiast członkowie szkolnego Koła Psychologii Społecznej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Bohater dnia codziennego". Pani dr Ewa Leśniak-Berek przedstawiła  tematykę ważnych obszarów społecznego funkcjonowania jednostki, grup i społeczności. Uczestnicy w trakcie warsztatów mieli okazję do odkrywania zasobów, identyfikowania potrzeb i poszukiwania rozwiązań trudności w codziennym funkcjonowaniu społecznym.

Pozostałe klasy pierwsze i drugie korzystały z prezentacji przygotowanych przez śląskie wyższe uczelnie. 

Autor: Dariusz Banaś 2019-01-14


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach